Problem z uruchomieniem smartfona Xperia M5

Witam!
Mam poważny problem z uruchomieniem Mojej Xperii M5! Pojawia się logo firmy Sony i na tym koniec!
Chciałem skorzystać z funkcji naprawy urządzenia za pomocą programu Xperia Companion, ale nie nogę tego zrobić, gdyż poijawia się komunikat o odblokowanym boot loaderze. Ja nic takiego nie robiłem, więc nie wiem skąd taki komunikat.
Screen z Xperia companion:


Proszę Was o jak najszybszą odpowiedź z [pradami, co mogę począć, by uruchomić telefon.
Z góry bardzo dziękuję.

Ty może bootloadera nie odblokowywałeś, ale mógł to zrobić wirus lub nieuczciwy sprzedawca.

Użyj narzędzia flashtool for unlocked Xperia.

Pobierzesz go tu: https://developer.sonymobile.com/downloads/tool/flash-tool-for-xperia-devices/
Video-tutorial:
https://developer.sonymobile.com/open-devices/flash-tool/use-the-flash-tool-for-xperia-devices/

Najlepiej by było użyć Flashingtool dla Xperii, ale skoro system Ci się nie uruchamia to nie włączysz debugowania USB, które jest wymagane przez ten soft.

Hej!
Kurcze, ja nie chcę stracić gwarancji! Flashtool to nieoficjalny program, a po drugie, pozostaje jeszcze kwestia DRM-ów. Czytałem w Sieci, że bez DRM-ów system blokuje pewne funkcje, a nawet może działać niepoprawnie!
Telefon kupił mój tata w Media Expert. Egzemplarz, który dostałem był wystawiony w sklepie. Sprzedali go, bo nie mieli drugiego nowego.
dodam jeszcze, że po pierwszym uruchomieniu systemu zauważyłem jakąś ingerencję w oprogramowanie, bo była zalogowana jakaś poczta i dodane konto Google.
Co mam więc czynić??

Przy pierwszym uruchomieniu powinno być jak przy Factory Reset - wybór języka, wstępna konfiguracja itp.
Wygląda na to, że już ktoś ten telefon wcześniej kupił przez serwis internetowy Media Expert z odbiorem w sklepie Media Expert, a następnie skorzystał z możliwości zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu. (gwarantuje to ustawa przy zakupach przez internet).
Na twoim miejscu reklamował bym telefon, ale jak tu teraz dowieść, że nie Ty zmodyfikowałeś firmware smartfona. Jak serwisant to sprawdzi to nie wyskoczy mu kto odblokował bootloader tylko, że bootloader jest odblokowany.
Druga sprawa, że jeżeli BL jest odblokowany to praktycznie już po gwarancji, bo Sony w tym temacie jest dosyć restrykcyjne.
Pozostaje Ci oddać do serwisu i modlić się, żeby sprawę załatwiono polubownie.
(ale najprawdopodobniej obciążą Cię kosztem wgrania oryginalnego firmware)

A co z DRM’ami i partycją TA?