Problem z uruchomieniem Sparky Linux

Witam
Na komputerze postanowiłem zainstalować Sparky obok Windows 10.
Problem w tym że nie mam opcji wyboru i zamiast Sparky’iego uruchamia się W10.

Wejdź w menu wyboru bootowania, zaraz po włączeniu komputera - u mnie jest to klawisz F12 i wybierz odpowiedni napęd, z którego ma startować system. Wybierz jeden napęd DVD w którym umieszczony jest Sparrky i już, jeśli nie zastartuje to wybierz drugi napęd - jeśli masz.

To wiem że mam wybrać w biosie. Tylko ja mam na 1 miejscu Sparky no i uruchamiam komputer to jest Windows.

Ja mam to samo - czasami. Na przykład przez długi okres czasu nie mogłem zainstalować Minta, sprawdzałem integralność płyty, wszystko w porządku a Mint nie startuje. Spróbuj zainstalować innego Linuxa, bo ja zamiast Minta zainstalowałem Ubuntu. Dopiero udało mi się zainstalować najnowszego Minta 18.2 i działa poprawnie. Też spróbuj zainstalować Ubuntu, może się uruchomi. Ale spróbuj uruchomić Sparky z menu bootowania - może pójdzie.

1 polubienie

A jak uruchomić Sparky przez boot menu?

Podaj dokładny model laptopa albo płyty głównej.

Mój laptop to Lenovo ideapad 700-15isk

Aby uruchomić jakiekolwiek menu tego komputera trzeba użyć przycisku NOVO KEY. Zobacz w instrukcji - numerowana strona 6.

Tutaj masz film:

Ale zostawmy to na później. Skoro uparłeś się na Sparky Linux napisz jak przygotowałeś nośnik, z którego uruchamiasz system. Masz możłiwość sprawdzić ten nośnik na innym komputerze?

Zajrzyj:
https://sparkylinux.org/wiki/doku.php/create_live_usb .

Sparky był na nośniku z Komputer Świat więc sam go nie przygotowałem. Był na płytce.

Na płytce mógł być obraz ISO, czy stworzyłeś bootowalny nośnik?

Nic nie tworzywem Linuxa zainstalowałem z płytki

Z którego roku ta gazeta i Sparky Linux?

Z obecnego.

W gazecie masz wszystko ładnie wytłumaczone

1 polubienie