Problem z uruchomieniem starego laptopa

Witam!

Mam następujący problem - dostałem starego laptopa Compaq Armada - i chciałem go uruchomić. Niestety nie udało się to. Wyskakuje komunikat

“Wpisz nazwę interpretera polecen (np. C:\Windows\Command.com)”

postanowiłem uruchomić go z dyskietki startowej - bez rezultatu. Niby próbuje czytać dyskietkę, lecz w końcu pojawia się komunikat: “Falta NTLDR. Presione una tecla para reiniciar” i wciśnięcie jakiegokolwiek klawisza nie przynosi żadnego rezulatu. Pozostaje tylko opcja wyłączenia tego “muzealnego sprzętu”.

Jestem laikiem jeśli chodzi o komputery, z włoskim (?) również “nienajlepiej” 8) i dlatego ośmielam się założyć ten temat.

Acha dodam jeszcze że między “testowaniem pamięci” a pojawieniem się komunikatu “związanego” z interpreterem przez moment widać ekran powitalny z win98(?).

Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc.

A jaka to dyskietka startowa.

Wejdź do biosu i zresetuj go na ustawienia default i zapisz bios Save.

Jak ma napęd CD (może trzeba przestawić bootowanie jako pierwsze z napędu CD i zapisać bios save) wystartuj np z płyty CD z XP i zdejmij z dysku wszystkie partycje - ma być czysto.

Później weź dyskietkę startową z WIN 98SE (przestaw bootowanie jako pierwsze z napędu 1.44 MB i zapisz bios save)uruchom kompa i załóż fdiskiem partycje i sformatuj i nowy system WIN98SE.

Możesz również to zrobić z oryginalnej bootowalnej płyty CD z WIN98SE.

Poczytaj

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6&start=30

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

Wszedłem do biosu, ustawienia na default. Później save i reset.

Ponieważ nie ma napędu CD to wkładam dyskietkę z win98se i jest jeszcze taki problem, że nie znalazłem w biosie ustawienia na bootowanie ze stacji dyskietek :oops: . Tym niemniej wyskakuje komunikat następującej treści:

"error booting diags partition

boot diags diskette from A:"

i tyle niestety. :frowning:

Sprawdziłem dyskietki - działają. Stacja dyskietek w laptopie też działa - co sprawdziłem używając opcji Create a Diagnostic Diskette.

Ciekawe co to masz za win 98 który się mieści na jednej dyskietce 8)

Chyba że mówisz o dyskietce startowej. W takim układzie możliwe że uszkodzona. Możesz ją utworzyć w systemie z zainstalowanym win 98, jak to zrobić opis masz tutaj:

http://komputer.cuprum.pl/strona/content/view/43/36/

lub pobrać z :

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

nie no raczej nie :oops: ale wiesz o co chodziło :wink:

Dyskietkę startową pobrałem właśnie z tej stronki. :roll: