Problem z uruchomieniem starych gier

Witam

Mam problem, gdy próbuję uruchomić na moim komputerze starsze gry (typu gothic 1/2 NK, GTA San Andreas, Morriwind) na monitorze wyświetla mi się komunikat o braku sygnału i zamiast zielonej podświetla mi się czerwona dioda. Po przełączeniu na pulpit, czy też jakiekolwiek inne okno obraz wraca do normy.

Karta graficzna: GTX 1050TI

Monitor: Acer AL1916W

żeby podłączyć monitor do karty graficznej wykorzystuję przejściówkę z VGA na HDMI

Właściwości > Zgodność i pokombinuj z uruchamianiem w trybie zgodności, w opcjach zaznacz “uruchom jako administrator”, zmniejsz paletę koloru itp.

Kurcze, ze 2 lata temu bawiłem się w instalację gothicków 1 i 2, też z tym miałem problemy. I nie do końca pamiętam już co w skrócie do gry przestawiłem żeby działało, ale chyba były to dwie opcje - uruchomienie jako administrator oraz wyłączenie optymalizacji pełnoekranowych. Co do trybu zgodności - u mnie akurat najlepiej sprawdził się wyłączony. XP / 7 średnio działał.

Panel sterowania nvidia -> Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu -> skalowanie.

Zaznacz pełny ekran. W polu wykonaj skalowanie na wybierz procesor graficzny i zaznacz pomiń tryb skalowania ustawiony przez gry…

Zastosuj ustawienia i spróbuj ponownie uruchomić gry z którymi miałeś problem.

Jeśli jest włączony tryb zgodności ze starszym systemem, to go wyłącz i sprawdź, bo czasem to pomaga.

dzięki, działa