Problem z uruchomieniem- stop na logo plyty głównej

Witam,

Od jakiegoś czasu [no może niecałego roku…] miewam bardzo denerwujący problem, na który nikt nic nie potrafi zaradzic. PC często nie potrafi wystartować. Prosces uruchamiania zatrzymuje się już na … logo płyty głównej. Z obserwacji zauważyłem że wszystko “staje w miejscu” gdy gaśnie dioda HDD - gdy się jescze świeci jest jescze jakas tam szansa że odpali…

Dzieje się to nie zawsze, czasami odpala nienagannie…

Gdy się już zatrzyma, to już stoi i nic zaradzić się nei da :slight_smile: No po za twardym resetem i wyczekiwaniem “aż zaskoczy”

Screen:

th.37813596af.jpg

Konfiguracja PC:

80551ad3d6.jpg

to może być wszystko na początek podłączaj wszystkie zbędne urządzenia typu usb, dyski dodatkowe itd.

jak będzie ten ekran to kliknij esc żeby zniknął i sprawdź na czym się przytnie (przed odczytaniem procka, ramu, dysków itd. )

nie możliwe tj nie da sie :slight_smile:

Już dawno próbowałem takiego rozwiązania , niestety bez rezultatu. Na myśl przychodiz mi jedna sprawa - kłopoty pojawiły się niedługo po tym jak wymieniłem swój napęd na długo przezemnie poszukiwany - Pionieer 216D…swoją drogą z samym napędem też są problemy, co jakiś czas znika z “mojego komutera” i menadżera urz…, a żadne “standardowe” rozwiązania z for nie skutkują ale to już inna historia - no ale jakby ktoś mial porade to też poprosze :slight_smile:

ps. teraz np napęd wykryło jako dysk z znakiem zapytania :slight_smile: Juz się system gubi… ;/