Problem z uruchomieniem system windows, ww trybie awaryjnym nie działa klawiatura i myszka

Chodzi o sfc /scannow? 

To ma być poprawnie sfc c:  /scannow   ? 

Nie zauważyłem bo wiersz poleceń uruchomiłem po opcji napraw komputer 

 

Chodzi o chkdsk. Coś mi się zdaje że to co pokazałeś, dotyczy ukrytej partycji serwisowej systemu, a nie partycji systemowej.

Wpisywalem chkdsk c: /f /r

 

A co z tym sfc /Scannow 

W takim razie … albo masz rozwalony boot manager, albo na dysku C masz 54 pliki (trochę mało jak na Windows - nieprawda ?)

Pewnie dysk D: jest windowsowski bo dłużej chkdsk działał 

Może …Niestety szklana kula nadal czeka w serwisie na port USB i sterowniki, a kawy już więcej dzisiaj nie wchłonę …

To jak można naprawić ten błąd 

Znasz taką starą grę pod tytułem “głuchy telefon” ?

Możesz koledze powiedzieć, żeby :

a) sformatował dysk i zainstalował system od nowa

b) dostarczył komputer do serwisu

Możesz też mu przyklepać to, co tu jeszcze napiszemy, ale skoro nie działa mu mysz i klawiatura, system jest “gdzieś lecz niewiadomo gdzie”, nikt (włączając ciebie i twojego kolegę) nie wie co dokładnie było robione zanim problem wystąpił, to śmiem twierdzić że i tak skończy się na punkcie a.

Tak więc: niech kolega zrobi kopię zapasową swoich plików… i reinstalacja.

Napisałem przecież co się stało przedtem jak działał

Nie. Napisałeś, że nie możesz uruchomić systemu i że nie działa mysz i klawiatura (co wskazywało na uszkodzenie sprzętu lub plików systemowych), potem że problem pojawił się przy próbie powrotu do poprzedniej wersji sytemu, i że jeszcze wcześniej została przerwana próba aktualizacji. Żeby było weselej, to się okazuje że to nawet nie twój komputer, tylko kolegi z którym masz kontakt przez FB. Ilość zmiennych rośnie wykładniczo.

W międzyczasie podałeś informację o komunikacie, którego pełne brzmienie zapewne było takie: “System Windows nie został aktywowany, ponieważ poprzednia wersja systemu Windows na tym urządzeniu nie została aktywowana przed uaktualnieniem do systemu Windows 10.”, co oznacza że albo system jednak nie był za bardzo oryginalny (lub nie był aktywowany przed aktualizacją), albo zamiast aktualizacji, ktoś uruchomił komputer za pomocą płyty lub pendrive botowalnego, i usiłował wykonać w ten niefortunny sposób “aktualizację” (co w pewnym sensie może tłumaczyć również obecne problemy).

Główna istota problemu polega na tym, że bazujemy na tym co nam podajesz, a ty bazujesz na tym co ci ktoś powiedział. Taka robota jest do (__!__), i w ten prosty sposób wracamy do opisanego poprzednio punktu a.