Problem z uruchomieniem system windows, ww trybie awaryjnym nie działa klawiatura i myszka

Witam, 

Nie mogę normalnie uruchomić Windowsa 7.

Na komputerze mogę jedynie uruchomić tryb awaryjny ale w nim nie działa mi myszka i klawiatura, co mam zrobić?

Niestety opcja naprawy podczas uruchamiania systemu nie naprawiła problemu 

Przywracanie systemu też nic nie pomoże, bo nie ma punków o dziwo :frowning:

Po pierwsze - sprawdź pamięci np. memtestem

Jesli test wypadnie pomyślnie, wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia, i wykonaj polecenia:

chkdsk c: /f /r

sfc /scannow

klawiatura i mysz nie działa :frowning:

Ta klawiatura - to jakaś bezprzewodowa ?

nie, pod usb, z przejściówką na ps/2 tez nie działa

A do BIOSu możesz się dostać ?

tak

 

usb legacy support enabled mam

Może klawiaturę/mysz podpięte masz pod USB3.0? Spróbuj na innym hubie (czarne gniazda, albo z przodu obudowy).

inne porty sprawdzone i nadal nie działa mysz i klawiatura

… albo inną klawiaturę.

wcześniej działała, problem z kompem się rozpoczął odkąd windows 10 chciał się zainstalować, była przerwana aktualizacja, potem jednak był zainstalowany windows 10 ale nie można było go zaktywować, miałem taki miej wiecej komunikat: system windows nie został aktywowany, ponieważ przed uaktualnieniem ( dalej nie pamiętam), a że windows 7 był orginalny to chciałem z powrotem przywrócić system windows 7 więc w ustawieniach wybrałem powrót do poprzedniej wersji systemu Windows i podczas tego wyskoczył mi ten cholerny bluescreen.

Tak - musi być na kablu.

(odpowiadaj proszę w wątku, a nie przez wiadomości prywatne - nie po to są one na forum)

kolega ma jednak bezprzewodową klawiaturę 

Hej,

Czyli koniecznie trzeba podłączyć klawiaturę po kablu, bo odbiornik w trybie awaryjnym nie będzie działał poprawnie.

Pozdrawiam,

niestety na kablu myszka i klawiatura też nie działa

Hej,

  • Próbowałeś podłączać pod różne porty USB?
  • Ewentualnie skorzystać z przejściówki USB->PS/2?

Pozdrawiam,

tak próbowałęm

 

klawiaturę i mysz miałem i pod ps/2 i pod usb ale nie działają

Pytanie pomocnicze: czy jak masz podłączoną klawiaturę po kablu (nieważne PS/2 czy USB) - to reaguje ona na naciskanie klawiszy (tj. np. czy zapalają się kontrolki NumLock, CapsLock ?)

 

W trybie awaryjnym klawiatura i mysz nie działają,  nic się nie pali,  jedynie działa tam gdzie jest opcja napraw komputer i tam uruchomiłem wiersz poleceń,  wykonałem sprawdzenie dysku,  ale nie mogę wykonać opcji sfc /scannow 

received_989672557752800.thumb.jpeg.2af4received_989696144417108.thumb.jpeg.4d9a

Uruchomiłem ponownie komputer ale ciągle jest taki sam komunikat. 

Dlaczego skanujesz dysk X ?