Problem z uruchomieniem systemu - aswbuniv.sys

Witam,

Tak jak w temacie, otrzymałem laptopa od cioci z tym problemem. Przy próbie uruchomienia wyświetla się błąd awbuniv.sys z kodem 0xc0000098. System nie uruchamia się w żaden sposób, ani normalnie, ani w trybach awaryjnych. Przy próbie naprawy podczas uruchamiania nic się nie poprawia.

Z tego co zauważyłem nie ma też żadnych punktów przywracania, więc nie jestem w stanie cofnąć systemu do daty sprzed uszkodzenia.

Próbowałem wykonać naprawę przy pomocy nośnika z Windowsem 7, jednak nie przyniosła ona skutku.

Poniżej załączam log z FRST.
FRST

W trybie awaryjnym usuń program Avast ręcznie lub za pomocą Avast Uninstaller Tool: https://files.avast.com/iavs9x/avastclear.exe

Tak jak mówiłem, nie mam możliwości wejścia w tryb awaryjny.

  1. Pobierz ten plik i zapisz na nośniku, z którego uruchomiłeś FRST po raz pierwszy.
    Uruchom jeszcze raz w trybie RE, w którym uzyskałeś plik udostępniony powyżej.
    “Plik naprawczy dla Ciebie został wykonany w FiRST Editor 1.09b (Cloud DB Test) © ijuliusz.pl”
    fixlist.txt (13,6 KB)
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie w normalnym trybie wklej plik wynikowy.
  4. Zrób nowy skan FRST.
1 polubienie

Super, pomogło. Komputer się uruchomił bez problemu, czas na porządki, bo burdel niesamowity. Dziękuję za pomoc!

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś Formatu i chcesz dokończyć sprzątanie, dołącz nowy skan FRST

Nie poszedł format, po prostu uruchomiłem parę programów anti-malware.
Proszę bardzo:
FRST

Dorzuć jeszcze Addition

Bardzo proszę:

Addition

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. F:\Serwis
    fixlist.txt (16,9 KB)
    “Plik naprawczy, tylko dla Ciebie, został wykonany w FiRST Editor 1.09b (Cloud DB Test) © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.
  5. Czekaj na kolejne polecenia.

FIXLOG
ADW Scan

  1. Pobierz
    RKill
    MalwareBytes MBAM
  2. Uruchom RKill, przeskanuj system, może pojawić się czarny ekran przed zakończeniem skanowania. Zapisz plik wynikowy do późniejszego wglądu.
    Nie restartuj komputera po skończonym skanowaniu
  3. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  4. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  5. Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, zapisz plik wynikowy na później, wyłącz MBAM.
  6. Udostępnij oba pliki wynikowe

RKill
MBAM

Dziękuję.

  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Naciśnij Skanowanie komputera
  • Naciśnij Pełne skanowanie
  • Wybierz Włącz wykrywanie …
  • Rozpocznij skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Skanowanie okresowe odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu

Eset

1 polubienie

Sporo tego było :wink:

Sprawdź jeszcze msconfig , zakładkę Rozruch
Ile masz tam linijek rozruchu systemu?

Z tego co widziałem, to syn ciotki próbował ściągnąć bodajże GTA za pomocą pliku exe, który ważył 10mb. To nie mogło się skończyć dobrze :wink:

W rozruchu mamy dwie linijki
Windows 7 i Windows Fast Mode. Obie ścieżki takie same, z czego ta druga jest zaznaczona jako domyślna.

Zrób zrzut ekranu z tego okienka

rozruch

Wykonaj świeży skan FRST z zaznaczonym Lista BCD , umieść tylko frst.txt