Problem z uruchomieniem systemu - brak kluczowego sterownika ACPI.sys

Witam.

Dzis podczas korzystania z komputera system poprosił mnie o ponowne uruchomienie. Podczas włączania Windows 10 napotkał problem przedstawiony na załączonym zdjęciu. Czy jest możliwe odzyskanie systemu bez utraty danych? I najważniejsze. Jeśli na innym komputerze pobiorę system i zgram na pendrive w celu zainstalowania nowego oprogramowania na uszkodzonym systemie to czy instalator poprosi mnie o klucz licencyjny? Nie miałem jeszcze do czynienia z instalacja windowsa 8 lub 10 a klucza nie posiadam gdyż komputer został zakupiony z windowsem 8 i zaktualizowany do 10.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d1ff6d1f0d76b08f

 

Pozdrawiam

Możliwe, że reset ustawień BIOSu do domyślnych może pomóc. Możesz też zainstalować aktualizację BIOSu. Ewentualnie nagraj system na pendrive za pomocą narzędzia od Microsoftu, a następnie zamiast instalacji wybierz opcję naprawy systemu.

 

Co do klucza. Podczas instalacji prawdopodobnie nie zostaniesz zapytany o klucz produktu. A nawet jeśli instalator poprosi to wybierasz opcję “Nie posiadam klucza”.

Nie wiem dlaczego ale przez kilka godzin próby uruchomienia nie udało sie odpalić systemu a gdy teraz spróbowałem komputer sie normalnie włączył i wszystko działa. 

y700 tak ma msm to samo to wina biosu

Moj model laptopa to lenovo y50-70. Czy może sie zdążyć ze problem wystąpi w przyszłości? Jakoś sie można przed nim przestrzec?