Problem z uruchomieniem systemu -Disk Boot Failure Insert

Witam

Mam duzy problem z kpmputerem. Win Xp. Przy włączeniu wyskakuje mi od razu napis “Trend ChipAwayVirus on Guard” niżej pisze “Detecting Ide drivers… none” potem przy probie włączenia windowsa są te okienka i przy master disk,salve disk,diskette drive a b, jest napis none poniżej tych słupków- tabelek jes updatingt escd success (jak wloze plytke windowsa xp) wczoraj mialem napis "Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter " .Boot mialem from cd jak komputer chidził. W biosie przy dysku twardym mam none. Tasme podlaczalem kilka razy dopinalem i nic nie pomoglo. Przed tą awarią ekran zrobil sie chyba caly niebiskie i komputer nie reagowal przy resecie komp piszczał musialem odlaczyc od prądu i potem włączył sie normalnie, z tym,że był komunikat,że komputer miał poważną awarię i udało sie uruchomić system " czy chcesz wysłać tą informację… Dysk mam podzielony na 3 partycje. Czy moge coś zrobić czy mój dysk padł??

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pomoc ;d

artur20030 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

jeśli w biosie masz none przy dysku twardym to raczej napewno jego koniec,

podaj wiek dysku to 1.

  1. upewnij sie że w dobry port wpiąłeś kabel (mam na myśli że miałem np. sata1, a teraz omyłkowo wpiąłeś w sata2)

dysk ma ok 5 lat.

Dysk podłączałem do innych portów na koniec do tego co na początku i niestety lipa.

http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagad … 88487.html

nie mam tej opcji w biosie sprawdziłem dwa razy.