Problem z uruchomieniem systemu, nie działa alt+ctrl+del

Cześć,

może ktoś mi doradzi, bo mi do głowy powoli przychodzi już tylko format.

Komputer z systemem Windows XP ładuje tapetę oraz kursor. Na sekundę wyświetla się okno: Trwa ładowanie systemu i znika. Widać tylko kursor i pracujący dysk jeszcze jakiś czas. I tak już zostaje. Nie działa kombinacja klawiszy ALT+CTRL+DEL.

Próbowałem z opcją: Przywróć ostatnią dobrą znaną konfiguracje - to samo

Próbowałem uruchomić tryb awaryjny - to samo

Próbowałem uruchomić tryb awaryjny z wierszem poleceń - to samo.

Załadowałem system z płyty i nadpisałem pliki default, sam, system, software i security z katalogu repair do katalogu system32/config - co ciekawe, to samo

Skopiowałem powyższe pliki z katalogu System Volume Information sprzed tygodnia i nadpisałem w katalogu config - to samo

W ramach desperacji użyłem funkcji napraw (tej drugiej) przy bootowaniu płyty windowsa - to samo!

W międzyczasie zrobiłem jeszcze chkdsk dysku C.

Po tym wszystkim trochę zwątpiłem, czy problemem jest system, czy wirus, czy może nawet problem ze sprzętem, bo takiej sytuacji nie miałem.

Tak więc czy może ktoś z podobnym problemem się spotkał, czy pozostaje tylko format czego robić z wiadomych przyczyn bym nie chciał. Chętnie zrobiłbym jakiś skan np. OTL’em, ale jak już pisałem wcześniej nie mogę uruchomić w żaden sposób systemu.

Z góry dziękuje za pomoc,

Paweł

Może warto spróbować instalacji nakładkowej?

instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

No hej,

Właśnie ją miałem na myśli pisząc:

Pozdr,

paweł

Więc pozostanie ci chyba tylko skopiowanie najważniejszych danych z partycji systemowej (np. z pomocą jakiegoś Linuksa LiveCD) i postawienie systemu od nowa.

Choć może warto by ktoś przed tym, dla pewności, ocenił kondycję twojego dysku.

No ok, będę walczył dalej. Szkoda że format.

Dysk zachowywał sie dość normalnie na pierwszy rzut oka.

Pracuje normalnie i cicho, chkdsk przebiegł sprawnie. Sprawdzę go bardziej zaawansowanymi programami.

Pozdr,

paweł