Problem z uruchomieniem systemu Windows 7 po restarcie


(Wensday666) #1

Witam!

Mam problem z uruchomieniem systemu Windows 7 dla Toshiba Satellite. Przy włączeniu komputera system nie chcę się załadować. Zatrzymuję się na "trwa ładowanie systemu Windows". Przy próbie uruchomienia z naprawą błędów też się zatrzymuje i nic nie robi. Po zrzuceniu płyty z systemem zatrzymuje się w momencie "instalator rozpoczyna pracę...". Nawet uruchomienie w trybie awaryjnym nie przynosi żadnych efektów, ponieważ cokolwiek nie wybiorę to w pewnym momencie i tak nie ma żadnej reakcji. Wcześniej był problem z dyskiem - jakieś 1,5 roku temu. Dysk padł i był wymieniany. Dziwne jest to,że gaśnie dioda od dysku tak jakby dysk "przestawał myśleć". Czy to jest problem z systemem czy jednak niestety wina dysku?! Bardzo proszę o pomoc! !!


(adam9870) #2

Z uwagi na wcześniejsze problemy z dyskiem, proponuję rozpocząć od wykonania diagnostyki dysku przy użyciu narzędzia MHDD, opis:

http://www.searchengines.pl/Oprogramowa … 04506.html

albo jakiegokolwiek innego, które jest Ci znane.

Powodzenia i pozdrawiam. :slight_smile:


(stalesz) #3

Nie używaj MHDD…! Sprawdż dysk HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html


(Wensday666) #4

Dziękuję za podpowiedź :slight_smile: Mam nadzieję, że uda się cokolwiek z tym zrobić :slight_smile: Jak będą problemy to będę Was jeszcze prosić o pomoc :wink:

Pozdrawiam!

Mam pytanie: jak obsługiwać ten program HD Tune? Co należy zrobić po kolei, jakie są komendy itd?


(stalesz) #5

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1970072.html