Problem z uruchomieniem systemu Windows Vista, off brak prąd

Witajcie,

w dniu dzisiejszym spotkał mnie problem.

Siedziałem sobie w domu i aktualizowałem komputer aktualizacjami Windowsa.

Nagle cyk - nie ma prądu. Komputer się wyłączył. Kiedy go ponownie włączyłem wyskoczył mi Fatal Error. No i na tym tak jakby się kończy… Mam do wyboru 2 opcje:

  1. Uruchom Windows normalnie

  2. Uruchom narzędzie naprawcze

Które bym nie nacisnął jest źle. Po wybraniu włącz normalnie komputer włącza się normalnie do czasu konfigurowania aktualizacji - wtedy włącza się 3 etap 0% i nagle komputer off.

Jeżeli uruchamia narzędzie naprawcze to zaczyna naprawiać i nagle komputer OFF. Próbowałem go uruchomić w trybie awaryjnym, ale po naciśnięciu F8 pojawia się piszczenie dochodzące z komputera, chwilusię pochodzi i znowu OFF.

Błagam Was pomóżcie jakoś, muszę przywracanie systemu jakimś cudem zrobić !!

Tam mam wszystkie rzeczy ze studiów od pierwszego roku, wszystkie dokumenty, prezentacje normalnie wszystko.

Powiedzcie jak to mogę zrobić… żeby uruchomić go chociaż do przywracania…

kuboludek100 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Przeczytaj regulamin i zasady forum.

Po pierwsze zastosuj sie do prośby moderatora. Odnośnie twojego problemu , podczas wyłączenia się komputera(nagłego np z braku prądu ) musiał zostac uszkodzony jakiś plik potrzebny do rozruchu systemu .Jeżeli masz płytkę z systemem to nie ma problemu ,możesz zrobić instalację nakladkową (jeżeli masz xp) .Nie wiem jak vista ,zobacz tutaj(http://support.microsoft.com/kb/925810/pl) ale Win 7 też ma opcję naprawy .

System który mam to Windows Vista. Płytkę mam ale nie Visty, tylko recovery.

Czyli co najłatwiej byłoby pożyczyć od kogoś płytkę do Visty i uruchomić naprawę ?

Tak będzie najłatwiej,najważniejsze to pożyczyć tą samą wersję.Możesz też za pomocą jakiegoś Linuksa skopiować pliki na zewnętrzny dysk i zrobić instalkę z recovery,a na przyszłość rób raz na tydzień backup,bardzo ułatwia to sprawę.

Na bank da się zrobić instalacje nakładową z czystej płyty. Recovery nie ruszaj - najczęściej przywraca dysk do stanu w jakim komputer wyszedł z fabryki. I tak jak już ci tutaj kolega radził - backup to podstawa, kopia wszystkich ważnych danych raz w tygodniu na zewnętrzny nośnik a raz na jakiś czas zgranie wszystkiego na płyty nie zajmuje dużo czasu, a pozwala spać spokojnie.

Wiem, wiem. W tym jest problem, że jest to komputer mojej kuzynki.

Na moim to raz dziennie idzie archiwizacja wszystkich danych :smiley:

Dobra to teraz udam się w poszukiwania identycznej wersji systemu…

A czy jak zainstalowałem Service Pack 2 to ta płytka musi być również z nim ?

Można ściągnąć jakimś sposobem daną wersję systemu ?

Nie musi by ta sama wersja. Ściągnąć jedynie z programów MS takich jak MSDNAA, ale to musisz mieć zapewniony dostęp przez uczelnie.

“Coś się nam, obywatelu, plączecie w zeznaniach” :stuck_out_tongue:

Bo skopiowałem to co ona pisała, tylko dodałem do tego trochę fachowych zwrotów ;D

Ja polecę do znajomego informatyka i załatwie płytkę z Vistą naprawię i mu oddam, też będzie nie ? :smiley:

Ściąganie systemu jest nielegalne.