Problem z uruchomieniem systemu Windows XP

Witam .

Mój znajomy ma dziwny problem , a mianowicie :

Gdy odpala PC wszystko na początku jest dobrze , odpala się ekran biosu itp … jest już ikonka Windowsa i ładuje , ale nagle wyskakuje BSOD i uruchamia się od nowa .

Cały problem polega na tym , że , gdy podpięty jest pendrive do komputera (obojętnie jaki , czy mój czy jego) PC odpala się normalnie :shock: O co może chodzić ?? Proszę o pomoc .

Cześć

Na początek wklej zdjęcie przedstawiające BSOD.

Wcześniej taki problem nie występował? Jeżeli tak czy zmienialiście jakieś ustawienia w systemie? Badź instalowaliście jakieś programy, sterowniki etc.?

Próbowaliście przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie?

Niestety nie mam jak wgrać zdjęcia BSOD’u ;/ , nie występował . Znajomy mi mówi , że z kolei jego kolega próbował zainstalować na PC jakiś modem chyba orange jak dobrze pamiętam , bawił się w BIOSIE , ale ja dziś przywracałem ustawienia BIOSU na domyślne i dalej to samo , odpala się tylko jak jest podpięty pendrive obojętnie jaki ( zapomniałem dodać , że musi być podpięty z przodu , bo z tyłu występuje ten sam problem) .

Ja już się zgubiłem. Raz piszesz że BSOD występował, raz że nie. Więc jak w końcu jest?

Czy w trybie awaryjnym komputer uruchamia się poprawnie (bez podpiętego pendrive)?

Próbowaliście skorzystać z punktu przywracania systemu?

Chodziło mi o to , że problem wcześniej nie występował , a BSOD się pokazuje , mogę wejść w tryb awaryjny , próbowałem przywracania , ale nie można przywrócić systemu do poprzedniego stanu .

W trybie awaryjnym sprawdź co powoduje bsod szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

To log z tego programu :

Wygląda mi to na sterownik USB.

Tzn co mam zrobić z tym sterownikiem ? Może ktoś coś jeszcze mądrego dopowie :roll:

Cześć

W trybie awaryjnym, spróbuj odinstalować sterowniki do chipsetu.

Gdzie znajdują się sterowniki do chipsetu , które mam odinstalować , bo nie wiem jak je znaleźć ?

Cześć

Odinstaluj je przez panel sterowania.

Hehe , no tak , ale panel sterowania >> dodaj usuń programy tak?? >> ??? i co dalej ? czy jakoś inaczej ? w nazwie bd coś w stylu “chipset driver” żebym wiedział , że na bank to jest to ?

Zobacz czy sterownik od modemu orange jest zainstalowany. Z tego co piszesz problem się zaczął od momentu zaaplikowamia tego modemu i prawdopodobnie sterownika. Akurat pliki minidump wskazują odniesienia do usb to by wychodziło że modem zainstalowany i powoduje problemy. Zobacz w menedżer urządzeń czy nie ma wykrzykników to by dało dodatkowy dowód a tym bardziej jak wykrzyknik odnosił by się do modemu czy usb i w nim nekontabilne urządzenie. Jakbyś odinstalowywał ster od modemu to żeby nie było wsadzonego modemu i potem też bo może się instaluje automatycznie albo żąda. A co do odinstalowywania sterów od chipsetu to Ja np. mam chipset intelowski i nie widzę możliwości żeby odinstalować chyba że ręćznie każdą pozycję z menedżer urządzeń. Albo z aktualizować przez nadinstalowanie nowego stera od chipsetu. Jak by była możliwośc odinstalowania sterów chipsetu intela nie ręcznie i ile tak można to bym był zainteresowany jak. Jak chipset NVIDIA to ponoć jest widoczny w panelu dodań i usuń programy ale piszesz że nie widać to może masz intelowski albo zależne jaki model chipsetu.

Tak to jest chipset Intela ;/ więc co mam zrobić w końcu ???

Jeszcze można spróbować przed całym aktualizowaniem albo odinstalowywaniem jak jest sterownik zainstalowany . Wyszukać w autostacie aplikację o nazwie firmowej orange czy podobnej nazwa pena np. i odznaczyć żeby się nie włączał przy następnym uruchamianiu kompa bez podpiętego pena. Jakby taki manewr się powiódł to miałbyś utrudnienie ; czyli pamiętać przed następnym uruchamianiem kompa bez modemu wyłączyć w autostacie.

Już to próbowałem i dalej nic ;/

Z aktualizuj stery od chipsetu ściągając ze strony producenta sprzętu i nadinstalowywując. A jak nie pomoże to odinstaluj modemową aplikację sterownik i przeczyść ccleanerem śmieci plikowe i rejestr i zobaczyc czy został folder w program files czy gdzieś indziej i też usunąć. I zobaczysz czy problem jest dalej . W najgorszym przypadku okazać się może konieczny format.

Zrobiłem format i działa , bo już nie chciało mi się kombinować , dzięki za odpowiedzi ludziska , można zamknąć .