Problem z uruchomieniem systemu XP

Witam…mam problem i potrzebuje pomocy. Nie jestem za mocny w komputerach ale wytłumaczę o co mi chodzi. Podczas uruchomienia systemu Windows XP pojawia się przeliczanie pamięci i komputer po tym zabiegu się restartuje i tak już robi ciągle. Dalej się już nie uruchamia. Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam. :frowning:

Sprawdź czy wszystko w komputerze jest dobrze podłączone (głównie chodzi mi o dysk)

spróbuj zrobic reset biosu… miałem na starym pc podobny problem i pomogło

Pytanie, czy dysk jest widoczny przy starcie systemu i czy system rozpoczyna swoje ładowanie, czyli leci ten niebieski pasek?

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

Dzięki za pomoc. Już się wyjaśniło. To ja dzień wcześniej robiłem porządek na dysku C i przeniosłem jakiś plik składowy Windowsa i dla tego mi się komputer cały czas resetował. Wystarczyło uruchomić komputer z płytki Knopixem