Problem z uruchomieniem systemu Xp

Witajcie, mam ogromny problem z moim systemem. Po kolei. Mam Win XP Home, na nim zainstalowanego NODA 32. Skołowałem sobie Power DVD z sieci. Potem chciałem sobie ściągnąć serialik, antywir wykrył w nim konia trojańskiego, wiec zrobiłem bardzo mądrze i wyłaczyłem antywirusa.Plik się pobrał, kom strasznie się zamulił więc ja go z reseta. Przy włączaniu wywaliło mi komunikat. No ale kilka resetów i właczyłem kompa. Kliknałem na Noda - skanowanie standardowe - stanął na 4 zagrożeniach i 43% skanowania. Nod napisał mi, że musi sobie ponownie uruchomić kompa więc ja kliknąłem ok. Komp się nie włączył do tej pory - znów wywala mi ten napis. To link do zdjęcia tego komunikatu http://c.wrzuta.pl/wi139/92f5364c001cf8 … CuRtZ&ft=f sorki za kiepską jakość.

http://zapodaj.net/ Możesz wrzucić screena tutaj, bo nie mogę tego co podałeś uruchomić!

Działający link http://s5.zapodaj.net/92651570.jpg.html pomóżcie proszę, komputer jest mi bardzo potrzebny.

unknown210 ten błąd to jest 100% WIRUS…

Dokładne skanowanie antywirusowe będzie potrzebne :!:

Acha i dodatkowo:

To trochę informacji z regulaminu forum. Skorzystaj z opcji Edytuj na początku tematu aby zmieńić tytuł tematu

Tylko ja to zrobić? Ja nie mogę odpalić systemu. Może jakiś systemik live??

debugowałeś już?

O tym nie mówiłeś w poprzednim poście, ale nic, spróbujemy coś poradzić:

1.a) Przed tym jak system zacznie się bootwać, dokładniej gdy bios się włączy, naciskaj F8

b)Otworzy ci się lista

c)Wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci lub Ostatnia Znana Dobra Konfiguracja (lepiej to drugie)

d)Jak zalogujesz się do systemu sciągasz : ComboFix

e)Wyłączasz jakiekolwiek oprogramowanie zabezpieczające :antywirus, antyspiware itp.

f) Uruchamiasz ComboFix

g) Dajesz mu popracować :wink:

h) Jak powstanie log wkejasz go na wklej.org a w poście dajesz tylko Link

Uruchomiłem mojego kompa w tryby awaryjnym z obsługą sieci(ostatnia znana dobra konfiguracja nie poszła), nie mogłem pobrać Combofixa z kilkunastu linków. Wysłałem go z laptopa e-mailem. Na popsutym kompie nie mogłem się zalogować na pocztę przez stronę wp. Ustawiłem program do poczty i pobrałem Combofixa, mam jego ikonkę ale nie mogę uruchomić tego programu. Co robić? Pomocy.

A jakieś dokładniejsze objawy ??

A spróbuj w trubie awaryjnym Przywrócić system do stanu przed “zawirusowaniem”

Klikam 2x na program i nic - żadnego komunikatu, żadnej reakcji.

Kombinuj z trybem awaryjnym.

To niestety nie oznacza że wirusy nie pozostaną nadal w systemie

edit:

Dodatkowo możesz przeskanować jakimś skanerem online przed uruchomieniem ComboFixa

Naprzykład: MKS Skaner Online

Trend Micro House Call

UWAGA -> Obydwa skanery działają tylko pod Internet Explorer

Wiem że nie to nie usunie wirusów ale komputer bedzie stabilniejszy i bedzie mógł wtedy usunąć szkodliwe pliki.I może wtedy ComoFix będzie działał

Próbowałem przywrócić system - przeszedłem prawie przez cały kreator, wystarczyło tylko kliknąć dalej - niestety tego nie mogłem zrobić (brak reakcji). Uruchomiłem IE - nie działa w nim net. Próbowałem wejść do tych skanerów online przez Firefoxa - tak jak mówiliście nie działa.

Czyli rozumiem że ComboFixa nie możesz z niego sciągnąc :!:

W takim razie proponuję:

  1. ściągnąć ComboFixa na innego kompa

  2. wrzócić Ikonke na jakiegoś Flasha (przenośną pamięć)

3.Przenieść go na drugiego kompa (tego zainfekowanego)

4.Skopiować ikonke na pulpit

  1. Odłączyć Flasha + Wyłączyć Antywirusy

  2. Uruchomić ComboFixa

Loguj się tak jak ci się udało zalogować, czy to było przez tryb awaryjny czy przez normaly boot

Mam combo na zwalonym kompie - przesłałem sobie go e-mailem. Tylko, że nie mogę go uruchomić.

skoro ci net nie działa to nie wejdziesz na emaila. Wrzuć na pendriva.