Problem z uruchomieniem systemu - zawieszenie na "Trwa uruchamianie systemu Windows"

Cześć, chciałem włączyć komputer i pojawił się problem gdyż uruchamianie stanęło na „Trwa uruchamiane systemu Windows”. Jako, że nic się nie działo to uznałem, że się zacięło. Wydawalo mi sie, ze również z komputera wychodził dzwiek (trudno mi opisać ale nie byl głośny i brzmiał troche inaczej niż zwykle).
Zrobiłem reset i przy uruchamianiu włączyło się narzedzie do naprawy systemu Windows jednak chyba również się zacięło gdyż nie moglem nic zrobić. Po ponownym resecie zadziałało przywrocilo komputer do stanu w którym ppnoc wszystko działało. Komputer uruchamiał się ponownie. Znowu na jakiś czas utknęło na „trwa uruchamianie systemu Windows” jednak w końcu się wlaczyl. Przywróciło mi Sophos Virus Removal Tool oraz cofnęło sterownik graficzny od Nvidia.
Zaplanowałem sobie na jutro format i instalacje Windowsa 10, ale chciałbym zapytać czy te problemy wygladaja na coś z systemem czy też np. z dyskiem. Nie ma chyba sensu robić formatu jeśli dysk jest uszkodzony?

Z jakiegoś powodu nie działa mi sprawdzenie dysku C (D sprawdzą normalnie). Czy polecicie jakiś program do sprawdzenia czy z dyskiem wszystko jest w porządku?

Program Crystal Disk Info.Pokaże SMART dysku i może przeskanować jego powierzchnię

6 posts were split to a new topic: Niepotrzebne komentarze z cyklu Jak NIE pomagasz

Nie będzie łatwo…
Po kolei
płyta, ram , karta, dysk i jak kolega powyżej podał crystal disk info
Jeżeli oczekujesz /darmowej/ pomocy, to daj coś od siebie


Zrzut ekranu w win 10 robi się naciskając flagę z dolu po lewej (obok ctrl), i printscr.
efekt znajdziesz w /obrazy / zrzuty/ znajdziesz

Sprawdź dysk Viktorią.
CristalDisk Info potrafi twierdzić, że dysk jest ok, pomimo błędów. Bazuje jedynie na statusie SMART, a ten nie jest idealny.

Dobra, znalazłem chyba rozwiązanie. Nie jestem trollem.

Udało mi się sprawdzić dysk narzędziem od producenta i sprawdzic chkdsk z pendrive z instalatorem Windowsa. Pokazują, że jest wszystko ok więc chyba jest?

Niekoniecznie, dysk, szczególnie HDD, może być technicznie zdrowy, ale mieć takie spadki prędkości, że „zawiesza się” zrób (na live cd) testy prędkości działania i zobacz, czy wykresy przypominają łagodne zbocze, czy góry i doliny.

Zrób skan Viktorią i będzie wiadomo na 100%.

Kimś to by chciał ale absolutnie nie zna się na komputerach i oprogramowaniu. Dodatkowo jestem przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa po problemie z włamaniami na kilka kont.

Bardzo przepraszam za ilość wątków i często pewnie głupie pytania.

Pisz ile chcesz. Jeśli to możliwe, to zawsze ktoś pomoże.

Choć czasami Ci, którzy wiedzę mają, to tracą czas na złośliwości i niepotrzebne komentarze nic nie wnoszące do tematu.

Jeśli uważasz, że ktoś napisał coś nieodpowiedniego, obraźliwego lub niestosownego, możesz wpis oflagować i użyć odpowiedniej opcji, opisać problem i wysłać do Moderatorów.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Non stop o tym samym?
Gdy już dostał wszystkie sensowne odpowiedzi na swoje problemy?
Za mało widocznie. No to jeszcze raz to samo, od nowa ale pod innym tematem.
Ale kazdy dotyczy tego samego.