Problem z uruchomieniem systemu!


(Smutny78) #1

Witam. Mam problem z kompem i żuciłem na to ręcznik :(. Po sformatowaniu dysków i instalacji systemu wszystko było OK, a ostatnio komp włącza się do planszy z logiem WIndowsa i staje, albo uruchamia sie do planszy wyboru ostatnie dobrej konfig. systemu i trybu awaryjnego. Wiecie co to może być ? PROSZĘ O POMOC.


(Marunde) #2

U mnie jest podobnie. W moim przypadku pomaga restart biosa (wyciągam baterie na kilka minut) oraz płyty głównej (odłączam zasilanie od niej też na kilka minut). Nie jest to optymalne rozwiąznie, ale pomaga.


(Smutny78) #3

Niestety nie pomogło :frowning: Dziwne, takie żeczy działy mi się wczesniej ale raz na rok a nie za każdym razem jak sie uruchamia system. Szkoda może ktoś na coś wpadnie. Czekam w dalszym ciągu na podpowiedzi i z góry dziękuję.


(Kynski) #4

Miałem podobny problem. Na szczęście niedługo po tych zdarzeniach miałem aktualizowane części w komputerze więc nie było potrzeby pytać się o owy problem.... Tak więc postaram się poszukać przyczyny usterki...Pozdrawiam


(De Niro) #5

konsola odzyskiwania i komenda chkdsk /r

czy w Trybie awaryjnym system się uruchamia :?:


(Smutny78) #6

OK. Sprawdzę i dam znać, ale zanim zacznę to, co to jest konsola odzyskiwania i gdzie szukać ? przepraszam ale jeszcze z tego nie kozystałem. :oops:


(ak6) #7

http://support.microsoft.com/kb/307654/p

http://www.pctips.pl/news/80037.html


(Smutny78) #8

Dziekuję Wam bardzo mocno. Już znalazłem co to jest konsola i jak to wszystko zrobić. Oczywiście dam znać jak poszło i czy się coś zmieniło. Tymczasem pozdrawiam. :wink:

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 12:19

Wtam Was. Zrobiłem to o czym pisaliście. Komp działa :slight_smile: zrobiłem restart BIUSu ,przy okazji wymieniłem taśmę od twardego. Dziekuję Wam śłicznie. Temat uważam za zamknięty.