Problem z uruchomieniem systemu!

Witam. Mam problem z kompem i żuciłem na to ręcznik :(. Po sformatowaniu dysków i instalacji systemu wszystko było OK, a ostatnio komp włącza się do planszy z logiem WIndowsa i staje, albo uruchamia sie do planszy wyboru ostatnie dobrej konfig. systemu i trybu awaryjnego. Wiecie co to może być ? PROSZĘ O POMOC.

U mnie jest podobnie. W moim przypadku pomaga restart biosa (wyciągam baterie na kilka minut) oraz płyty głównej (odłączam zasilanie od niej też na kilka minut). Nie jest to optymalne rozwiąznie, ale pomaga.

Niestety nie pomogło :frowning: Dziwne, takie żeczy działy mi się wczesniej ale raz na rok a nie za każdym razem jak sie uruchamia system. Szkoda może ktoś na coś wpadnie. Czekam w dalszym ciągu na podpowiedzi i z góry dziękuję.

Miałem podobny problem. Na szczęście niedługo po tych zdarzeniach miałem aktualizowane części w komputerze więc nie było potrzeby pytać się o owy problem… Tak więc postaram się poszukać przyczyny usterki…Pozdrawiam

konsola odzyskiwania i komenda chkdsk /r

czy w Trybie awaryjnym system się uruchamia :?:

OK. Sprawdzę i dam znać, ale zanim zacznę to, co to jest konsola odzyskiwania i gdzie szukać ? przepraszam ale jeszcze z tego nie kozystałem. :oops:

http://support.microsoft.com/kb/307654/p

http://www.pctips.pl/news/80037.html

Dziekuję Wam bardzo mocno. Już znalazłem co to jest konsola i jak to wszystko zrobić. Oczywiście dam znać jak poszło i czy się coś zmieniło. Tymczasem pozdrawiam. :wink:

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 12:19

Wtam Was. Zrobiłem to o czym pisaliście. Komp działa :slight_smile: zrobiłem restart BIUSu ,przy okazji wymieniłem taśmę od twardego. Dziekuję Wam śłicznie. Temat uważam za zamknięty.