Problem z uruchomieniem systemu

komunikat —> No drive attached to fasttrak controller, the bios is not installed - takiej masci wyskoczył mi nie potrafie z nim sobie poradzić wertując w googlach napotkałem wiele niby rozwiązań tego problemu jednym z nich jest wejscie do biosa i wykonanie takich czynnosci jak Advanced–>Onboard Devices Configuration–>Onboard Promise Controller. no i tu jest problem bo nie mam pojecia co z tym fantem dalej zrobić

A co robiłeś?

Bios widzi dysk przy starcie poprawnie?

Jak masz ustawione bootowanie ?

no widzi dyski

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 16:23 został dopisany post przez miskofms

a z tym botowaneim to pierwszy ustalony jest dysk potem flop

Może być problem z plikiem odpowiadającym za botowanie tzn może być uszkodzony albo coś Co go zjadło :stuck_out_tongue:

wklej sobie to do notatnika:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

i zapisz to z rozszerzeniem .ini jako wszystkie pliki

wrzuć na dyskietke

zmień botowanie w biosie na botowanie z dyskietki jako pierwsze i powiedz co masz.

nie jestem pewnien czy wystartuje ale badzo możliwe.

drugim rozwiązaniem jest wrzucenie płyty instalacyjną i naprawienie instalacji

A weź zresetuj bios - dowolna metoda,komp w tym czasie odłączony od zasilania 230V, ustaw tylko co trzeba i zapisz Save i zobacz.

Nie odpowiedziałeś na pytanie, co robiłeś lub po czym to się zaczęło.

Jaki masz system.

all sie zaczeło jak braciszek przeskanował kompa kasperskim i zapragnol wersje 30 dniowa zmieniac na pełna 200 dniowa wynalazł klucz wkleił i działało z tego co mówił to kompa zrestartował uruchom ponownie i stało sie to co się stało :]

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 17:19 został dopisany post przez miskofms

JNJN a jak zresetować bios ?

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 17:26 został dopisany post przez miskofms

Robert19-86

pisze tak po —> non system disc or disc error replace and strike any key when ready

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 17:27 został dopisany post przez miskofms

JNJN a jak zresetować bios ?

no nie moge odnaleść własnei wejscia by ja restartnac

Na płycie głównej powinna być zworka do resetowania/czyszczenia biosu (CMOS). Szukaj Clear CMOS. Wszystko jest w instrukcji do płyty głównej. Innym sposobem jest wyciągnięcie bateryjki (na pół godziny).

Niemoge zn

To clear cmos będzie napisane na płycie głównej czy w biosie mam tego poszukać ?? Aha a ta bateryjka to będzie w płycie głównej ??

Wszystko na płycie głównej.

Resetowanie robisz na dwa sposoby: zworką lub bateryjką. Wszystko Masz w instrukcji.

Zworką jest bezpieczniej.

Jaką Masz płytę główną?

Baterię znalazłem ale wolałbym jej nie wyjmować a zworki nie mogę znaleść szukam i szukam … a płyta główna to Asus P4C800-E DELUXE proszę pomużcie :PP

Po prawej stronie płyty głównej na dole Masz złącze od dysków twardych (niżej jest tylko złącze od panelu przedniego obudowy) . Nad nim gniazdko do wentylatora (CHA_FAN). Dokładnie nad nim jest zworka CLRTC

Wyłącz komputer z sieci. Przestawiasz zworkę z pozycji 1-2 na 2-3. Czekasz 15 sekund. Przestawiasz zworkę z powrotem na pozycję 1-2. Podłączasz komputer, wchodzisz do biosu. Ładujesz ustawienia optymalne.

To jest koło baterii ? Aha i czy ty muwisz o tej Asus P4C800-E DELUXE płycie głównej czy o swojej. Masz może zdjęcie tej zworki czy coś?? bo niemogę znaleźć

Ze stronki Asusa wziąłem Manual http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/soc … xe_qsg.pdf

Zobacz stronę nr 2