Problem z uruchomieniem systemu


(Sznuri 86) #1

Witam wszystkich. Problem jak w temacie. Nie mogę uruchomić systemu na laptopie. Laptop Toshiba satellite system windows vista. Po włączeniu laptopa system zaczyna się ładować ale albo zawiesza się w tym miejscu i ładuje tak bez końca albo pojawia się kursor i czarny ekran i tak już zostaje. Jak można naprawić ten problem? Jeżeli nie da się tego zrobić to czy można zrobić nakładkę i odzyskać dane z c? Z góry dzięki za pomoc.


(stranger 004) #2

Miałem to samo w swoim laptopie :slight_smile: też ładowało sie chyba pół godziny...możesz spróbować odzyskać dane ale ja się w to nie "bawiłem" tylko sformatowałem partycję c wgrywając W7 (przy czym miałem tam tylko system z programami - bez żadnych ważnych danych), które trzymam ZAWSZE na osobnej partycji.


(Sznuri 86) #3

Ta opcja na razie odpada. W ostateczności zrobię nakładkę ale wolałbym na razie tego uniknąć.


(adam9870) #4

Nakładka chyba powinna spowodować utworzenie pliku Windows.old , więcej w Google pod tym hasłem.

Co do odzyskiwania danych, o ile posiadasz płytę z Vistą, polecam WinPE : http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- ... 11288.html


(kuba3351) #5

Możesz jeszcze spróbować z narzędziem naprawy podczas uruchamiania.Można je uruchomić za pomocą płytki z systemem wybierając opcję napraw komputer.Jeśli miałeś włączone przywracanie systemu, to płytka z Vistą umożliwia przywrócenie systemu z punktu przywracania systemu.Z obydwu opcji skorzystasz klikając opcję napraw komputer na powitalnym ekranie instalatora systemu.


(Sznuri 86) #6

Już tego próbowałem. I nic nie dało :frowning:

-- Dodane 24.01.2012 (Wt) 17:10 --

A znasz jakiś inny sposób na rozwiązanie tego problemu?


(SilberPunkt) #7

A tryb awaryjny nie działa? Wciskaj [F8] podczas startu systemu. Jak uruchomisz go w trybie awaryjnym to zarchiwizuj ważne dane. Jeśli nie chcesz się bawić w naprawę usterki to uruchom recovery - odzyskasz system w stanie fabrycznym (bez danych!).

:roll:


(Spandau) #8

Dane możesz odzyskać choćby za pomocą OTLPE lub jak w tym temacie http://www.fixitpc.pl/topic/5789-jak-od ... u-windows/ instrukcja OTLPE http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno ... h-windows/ Możesz dodatkowo zaprezentować raport na forum