Problem z uruchomieniem trybu awaryjnego

Witam

Chciałam uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Lecz pomimo włęczenia F8 podczas uruchamiania komputera, Tryb awaryjny się nie włączył.

Jaka może być tego przyczyna

  1. Dlaczego temat założyłaś w dziale: Bezpieczeństwo?

  2. Podaj więcej danych, bo nawet nie wiadomo jaki system operacyjny.

Ps.: U mnie F8 też nie włącza trybu awaryjnego na … Linuksie :lol:

System to Windows 7

A w tym dziale założyłam, bo nie bardzo wiedziałam w którym założyć.

System operacyjny Windows 7 >> (Wszelkiego rodzaju zagadnienia dotyczące systemu Windows 7.)

A wracając do problemu mój komputer nie chce współpracować z Windows 7 więc nie mam dużego z tym systemem doświadczenia, jednak jak testowałem go na VirtualBoksie to również nie mogłem wejść w tryb awaryjny, a komputer w momencie gdzie wybiera się użytkownika zanim cokolwiek zdążyłem zrobić restartował się.

Myślałem, że jest to jakieś zabezpieczenie przy instalacji na VirtualBoksie, ale jednak tak nie jest bo dwie osoby z mojej rodziny używające Windows 7 (na fizycznych komputerach) również potwierdziły że nie mogą wejść w tryb awaryjny.

A jakie u ciebie dokładnie są objawy?

Przytrzymaj przycisk “off” w obudowie podczas gdy laduje sie system, wlacz ponownie powinna sie pokazac lista co chcesz zrobic, to tak brutalnie ale skutecznie ;] po za tym na pisz jakiego masz kompa mozesz tez wlaczyc przez boota oraz bios podczas wlaczania sie kompa na dole malymi literkami powinno widniec jakich skrotow klawiatury mozesz uzyc, ja sie spotkalem z “esc”, “f8”, “f2”,“f12” pozdrawiam

Może od razu wtyczkę z gniazdka wyciągnąć?

Efekt będzie ten sam czyli gwałtowny zanik zasilania.

To forum od naprawiania komputerów, z nie od ich psucia! :stuck_out_tongue:

Czy wiesz w ogóle o czym piszesz?

Co ma tryb awaryjny Windows wspólnego z biosem?

Zresztą napiszę dokładnie kolejno jak u mnie to wygląda, może załapiesz:

  1. Jak kończy się ładować ekran z komunikatami biosu wciskam cyklicznie F8.

  2. Pojawia się menu Windowsa z wyborem: tryb awaryjny, uruchom normalnie itd.

  3. Wybieram pozycję: tryb awaryjny i zatwierdzam.

  4. Następnie system się ładuje i pojawia się ekran gdzie wybiera się którego użytkownika zalogować.

  5. Jednak nie daje się nic wybrać, bo po ułamku sekundy komputer sam samoczynnie się restartuje zanim zdążę dotknąć klawiatury.

Ps1.: Powerfeniks to jest polskie forum i wypadałoby pisać po polsku, bo połączenie niezrozumiałego języka i braku polskich znaków skutkuje tym że trzeba kilka razy czytać twojego posta żeby cokolwiek zrozumieć.

Ps2.: Być może chodziło ci żeby w opcjach Windows ustawić tak, żeby następny rozruch nastąpił w trybie awaryjnym bez udziału użytkownika.

Otóż ta opcja odpada, bo czytałem gdzieś w internecie, że po takim ustawieniu komputer ładował się, a następnie restartował i tak bez końca.

Ponieważ na zapytania co w takim przypadku zrobić nie było odpowiedzi więc domyślam się że był robiony format :oops:

@karina32 a po co wchodzisz w tryb awaryjny, to znaczy chcesz wejsc z jakiegiegos konkretnego technicznego powodu? Jesli tak to opisz co robilas przed usterka.

@saturno niemam polskich znakow na klawiaturze belgijskiej pozdrawiam.

Dodane 18.01.2011 (Wt) 16:31

@ saturno mozna uruchomic dodatkowe opcje przy uruchamianu systemu wcisnij w hp compaq presario “esc” to sam sie zdziwisz ;]

Powerfeniks coś kręcisz :^o .

Na stronie: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -safe-mode

Pisze:

Proszę przedstaw zrzut ekranu z trybu awaryjnego ze swojego komputera (z Windows 7 oczywiście).

@saturno zamiast zadac jedno podstawowe pytanie:“Czemu potrzebujesz tryb awaryjny?” i to oczywiscie do “karina32” to probojesz pokazac jaki jestes kozak i piszesz do mnie a np: przy uszkodzonych plikach systemowych do safe modu niewejdziesz ;] potrzeba plytki zeby dokonac naprawe. pozdrawiam

Dodane 18.01.2011 (Wt) 22:26

Najprostszy i najglupszy przyklad: “Robisz aktualizacje za pomoca windows update, ale przy okazji musisz ten windows update naprawic wiec po dokonanej aktualizacji wylaczasz usluge zeby przeinstalowac klijenta, zapominasz ze usluge trzeba wlaczyc i przez pomylke zauwazasz okno dialogowe zostawione niezamkniete na temat ze trzeba zrobic restart, robisz restart ;]” koniec przykladu, juz w zaden tryb niewejdziesz ;] bo niema "odpowiednich systemowych plikow ;] narka

  1. Tryb awaryjny jest mi potrzebny żeby zainstalować dodatki guest additions.

Chodzi o to, że żeby wykorzystać w pełni możliwości VirtualBoksa (3D) dodatki muszą być instalowane w trybie awaryjnym.

W Windows 7 RC działał tryb awaryjny i bez problemu można było dodatki zainstalować.

Mam nadzieję, że twoja ciekawość została zaspokojona.

Choć właściwie nie wiem po co odpowiadam na tak bzdurne pytanie przecież tryb awaryjny jest jedną z funkcjonalności systemu Windows i idąc tym tropem rozumowania twoje pytanie może być równoznaczne pytaniu: po co otwierasz Mój Komputer?

  1. Snujesz jakieś teorie spiskowe, a tu chodzi o to że nawet na świeżo zainstalowanym systemie nie mogłem wejść w tryb awaryjny więc przestań bredzić.

Do dalszej części twojego ostatniego posta wcale się nie odnoszę, bo na prawdę trzeba dużo samozaparcia żeby wywnioskować coś z tego bez urazy “bełkotu”.

==========================================================================

Według mnie u ciebie również nie działa tryb awaryjny skoro nie chcesz przedstawić dowodu w postaci zrzutu ekranu.

Zacznij wreszcie prowadzić merytoryczną dyskusję popartą dowodami, bo w przeciwnym wypadku jestem gotów pomyśleć, że chcesz nabijać posty albo trollować lub prowadzić jakąś dziwną grę.

Ostrzegam, że każdy następny twój post napisany w tym stylu będę zgłaszał moderacji!

To jest forum techniczne, a nie onet.

Może tutaj znajdziesz rozwiązanie:

http://www.sevenforums.com/general-discussion/71124-cannot-boot-into-safe-mode-windows-7-a.html

Generalnie w powyższym linku radzą przeprowadzić naprawę systemu. Ale zanim się tego podejmiesz spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym odpowiednio modyfikując msconfig (druga metoda w poniższym linku):

http://www.sevenforums.com/tutorials/69585-safe-mode.html

PS nie czytałem całej Waszej powyższej dyskusji, ale s/s załączę:

http://i52.tinypic.com/65zm7r.png

A próbowałeś wciskać F5 zamiast F8, bo na niektórych komputerach tak miałem, że F5 działało.

Mam naprawiać dopiero co zainstalowany i zaktualizowany system?

Toż to absurd.

“Metody drugiej” nie próbowałem i nie spróbuję z prostej przyczyny o której zresztą pisałem:

Odnośnik się nie otwiera.

Mógłbyś wstawić zrzut gdzieś indziej :wink:

===============================================

Proszę przeczytać cały temat przed zajęciem głosu.

Ja nie mam problemu ze znalezieniem menu uruchamiającego tryb awaryjny:

Ja się odniosłem do posta (a w zasadzie dwóch postów) autorki tematu. Waszej dyskusji nie czytałem (przejrzałem tylko na szybko). Napisałem zresztą o tym.

Otwiera się. Sprawdzałem to. Ale OK … łap inny link

http://zapodaj.net/90b87d12678f.png.html

I teraz nawiązując do Twojego problemu saturno (już przeczytałem całą dyskusję) …

  1. Czy masz odznaczoną w Panelu Sterowania opcję Automatycznie uruchom ponownie -

Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie klikasz na Ustawienia -> odznacz Automatycznie uruchom ponownie w sekcji Awaria systemu.

  1. Czy gdy wybierałeś tryb awaryjny to wybrałeś pierwszą pozycję z tej listy Click, a więc tą najbardziej minimalistyczną? Jeśli nie, to spróbuj tej opcji.

  2. Czy gdy po wybraniu trybu awaryjnego dochodzi do momentu wybierania użytkownika, jest na tej liście jakiś, który posiada uprawnienia administracyjne?

@matzu

Ad.1: Odznaczyłem automatycznie uruchom ponownie i nic to nie dało.

Ad.2: Zawsze wybieram opcję o której piszesz.

Ad.3: Na to pytanie nie jestem wstanie odpowiedzieć, bo obecnie na nowo zainstalowanym systemie restart następuje jeszcze wcześniej, tzn. przewija się lista z ładującymi się plikami systemowymi > Czekaj… > Zapraszamy! > samoczynny restart

Sugerując się zrzutem ekranu który załączyłeś zainstalowałem SP1.

Jednak to również nie pomogło :?

@saturno

Ad 1. Trudno, liczyłem na to, że może jakiś BSOD się pokaże.

Ad 2. A spróbuj uruchomić tryb awaryjny, ale bez GUI, czyli wybierz tą opcję, gdzie dostępny masz tylko wiersz poleceń.

Ad 3. Rozumiem.

Prawdopodobnie chodzi o to: :?:

zrzutekranu93.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Jeśli tak, to efekt jest identyczny jak w poprzednim poście gdzie uruchamiałem “goły” tryb awaryjny.

================================================

Problem rozwiązał się w całkiem nieoczekiwany sposób:

Chciałem za pomocą gtk-recordMyDesktop nagrać wideo żeby pokazać jak dokładnie wygląda ładowanie trybu awaryjnego i sam moment restartu.

Za pierwszym razem nie poszło bo gtk-recordMyDesktop zaprotestował że niemożliwe jest nagrywanie z dźwiękiem.

Po wyłączeniu w opcjach nagrywania dźwięku gtk-recordMyDesktop już nie protestował i o dziwo tryb awaryjny się uruchomił :o .

Szybko wyłączyłem nagrywanie i zainstalowałem dodatki VirtualBoksa łącznie ze wsparciem DirectX.

Później jeszcze kilka razy w ten sam sposób próbowałem wejść w tryb awaryjny i okazało się że nie za każdym razem się udaje, tak około co trzeci czwarty raz, ale to i tak lepiej, w ciągu kilkudziesięciu poprzednich prób nie udało się ani razu.

Jak ode mnie problem rozwiązany.

Saturno proszę Cię o to a byś zamilknął i nigdzie więcej się nie udzielał. Nie rób sobie wstydu bo jedyną osobą która tu z trollowała i zagrała w jakieś chore gierki dowartościowania się jesteś Ty. Robisz śmietnik pod tematem który mi pomógł a konkretnie jeden z ostatnich postów Matzu. Niestety najpierw musiałem przebrnąć przez gówno burze którą fundujesz każdemu czytającemu temat. Pozdrawiam i życzę powodzenia ale niech ja nie widzę już Twoich wypowiedzi więcej bo przykro się robi.
Matzu dzięki za podpowiedź u mnie tryb awaryjny na jakimś lenovo z systemem 7 windowsem tryb awaryjny uruchamia sie za pomocą f5. A reszta już jakoś poszła. Pozdrawiam