Problem z uruchomieniem Ubuntu 11.04 obok Windowsa

Witam, mam dość duży problem. mam dość stary komputer, Sempron 2600+, MS-7010, Radeon 9600 Pro, 2 dyski po 80 GB, Jeden ustawiony na master a drugi slave. Windows XP i 7 chodzą obok siebie bez problemu, jednak kiedy instaluje ubuntu zawsze pojawia się błąd, i nie wiem czego może to być wina, probowałem czystej instalacji tylko ubuntu lecz zawsze wyświetla sie grub error, nie mam pojęcia co dalej robić, może te 2 dyski są temu winne. Dziękuje i pozdrawiam

adas236 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

GRUB to bootloader czyli program, który uruchamia się po biosie i wyświetla Ci menu z wyborem systemu, pasowało by żebyś dokładniej określił rozłożenie partycji na dyskach.

Dwa dyski to nawet lepiej gdy używamy dwóch systemów :smiley: Jeżeli Wind je widzi to znaczy że są dobrze podłączone.

Napisz jak sformatowałeś dyski.

wiem że Grub to bootlader, sformatowałem tak pierwsza partycja to windows 30 GB NTFS, druga 15 GB ex4 i trzecia 3 GB swap, reszta to ntfs. drugi dysk na slave ma Tylko pliki żdnego systemu. Jeden informatyk próbował to zrobić na swój sposób lecz mu też sie nie udało i też wywala ten bład, nawet próbował reinstalke GRUB-a ale i tak nic to nie dało. Nie mam pojęcia co mam zrobić, może ten drugi dysk przeskadza??

Przy oknie formatowania masz wybór dysku dla Gruba, na pewno dajesz dysk master? Jeżeli twoje dyski to sda i sdb to wybierasz /dev/sda.

I zobacz czy w biosie masz dobrze kolejność bootowania ustawioną.