Problem z uruchomieniem Ubuntu z płyty CD

Chciałbym niedługo zainstalować Ubu obok Windows’a XP. XP bym instalował na nowo (bo się sypie, a mi się nie chce porządkować go kilka tygodni). To jest nie ważne. Dzisiaj chciałem odpalić Ubu z płyty - nie jest zainstalowane, ale chciałem zobaczyć. Chciałem wypróbować Ubuntu bez instalacji. A więc płyta została umieszczona w napędzie, rozruch, wybór systemu > Ubuntu…

No i są problemy. Nie wiem jak je objaśnić… Może film pomoże Wam przedstawić problem: http://video.google.pl/videoplay?docid= … 4406&hl=pl .

Z góry dziękuję.

ps: Sam pobierałem i nagrywałem na płytę Ubu.

Możesz spróbować do opcji kernela podopisywać np. acpi=off, albo zabootować z alternateCD

Y… Prosiłbym jaśniej…

z tego co widać na filmiku widać ,że zainstalowałeś system przez wubi czyli w środku windowsa, aby oblookać ubuntu, wsadź płytę z ubuntu do napędu ustawionego w biosie na pierwszy rozruch , potem wybierz polski i wybierz wyprubuj ubuntu bez zmian w kompie , i system się uruchomi z płyty (w każdym razie powinien)

sprawdź w BIOS’ie czy masz ustawione cdrom na pierwszy rozruch (first(…)device)a dysk twardy na drugi (second(…)device)

Ok, jak to zrobię to napiszę.