Problem z Uruchomieniem UT2015 na linuksie

Ściągnąłem sobie UT2015 na linuksa i teraz jest problem z OpenGL bo gdy próbuje uruchomić grę to tylko ten komunikat jest podkreślony na czerwono

Gra oczywiście się nie uruchamia

[2016.01.16-17.30.23:341][0]LogLinux:Error: appError called: Assertion failed: Assertion failed: [File:D:\BuildFarm\buildmachine_++depot+UE4-UT-Releases\Engine\Source\Runtime\OpenGLDrv\Private\Linux\OpenGLLinux.cpp] [Line: 183]                                                                                                                                                          
_PlatformCreateOpenGLContextCore - Could not create OpenGL 3.2 context, SDL error: 'Could not create GL context: GLXBadFBConfig'                                                                

Signal 11 caught.

 

A może podasz chociaż minimum potrzebnych informacji? Jaka karta graficzna, jakie sterowniki?

Karta graficzna GeForce 520 GtM procesor intel core i3 2.3 Ghz pamięć ram 8 Gb sterowniki nvidia 137.

Pobrałem grę stąd. Potem uruchomiłem z polecenia /UE4-Linux-Test UnrealTournament I jestem w stanie grać na GF 240M i sterowniku nvidia-340xx.

Co to za wersja sterownika 137? Przy takim sterowniku to ja się nie dziwie że nie chce się uruchomić. Powinieneś mieć wersje 358.

Zaktualizowałem sobie do wersji 340 i nadal to samo.

Teraz właśnie spojrzałem, że mam kartę GEForce 520 MX

A sprawdzałeś inne gry? Na przykład Team Fortress 2. Bo mi to wygląda na brak sterowników. Sprawdź dla swojej  dystrybucji jak zainstalować sterowniki Nvidia. I może też będzie informacja jak sprawdzić czy działają prawidłowo.

Jaką dystrybucje używasz?

Inne gry działają moja dystrybucja to Linux mint 17.2, może to jest wina tego, że oprócz karty GeForce mam jeszcze zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej i ta gra może widzieć tylko tą kartę zintegrowaną.

Skoro używasz Minta to menadżer sterowników powinien zainstalować sterowniki prawidło. Ale nie wiem czy zintegrowane GPU może być przyczyną problemu. W końcu to wczesna wersja gry, nie wszystko musi działać.

Kilka miesięcy temu miałem podobny problem. Rozwiązanie znalazłem na jakimś angielskim forum i nie było aż tak skomplikowane.

U mnie pomogło sprawdzenie nazwy lunchera (jak grałem w alphe to UT trzeba było odpalić z terminalu nie było jako takiego lunchera ikonkowy, który by działał). Oficjalnie miało się odpalać przez jakaś tam nazwę programu w stylu “UE4-Linux-Test UnrealTournament”, a okazało się, ze takiego pliku nie było w cale. Poprawny był pod inną nazwą, a dokładnie: “UE4 UnrealTournament”.

Druga sprawa, to polecenie odpalenia z odpowiednim OpenGL’em. Domyślnie odpalał z 4.0, a takowego moja karta nie obsługuje. Gra jednak z tego co pamiętam działała od wersji 3.2, więc w terminalu trzeba było wydać polecenie odpalenia pod tą wersją OpenGL’a.

Poniżej zamieszczam notatkę sporządzoną na podstawie informacji ze wspomnianego forum oraz paru własnych dopisków:

U mnie nadal to jest plik UE4-Linux-Test i wykonałem kilka poleceń z różnymi wersjami openGL

Polecenie

~/Downloads/LinuxNoEditor/Engine/Binarie­s/Linux/UE4 UnrealTournament -SaveToUserDir -OpenGL4

dawało mi ten sam błąd tylko wersja openGL to 4 i inne wersje OpenGL dawały mi ten sam błąd z wersją open GL 3.2

Mam teraz kubuntu 14.04 i zainstalowałem sterowniki nvidia 331 chyba i nie ma błędu odnośnie openGL natomiast jest następujący błąd.

 

[2016.05.18-16.17.06:991][0]LogModuleManager:Warning: No filename provided for module OnlineSubsystemMcp                                                              

[2016.05.18-16.17.06:991][0]LogLinux:Warning: dlopen failed: /media/tomi2/f3873c0a-3ee6-4888-bb66-99be047599d7/dane/ut2015/LinuxNoEditor/Engine/Binaries/Linux/: cannot read file data: Is a directory                                                                                                                                        

[2016.05.18-16.17.06:991][0]LogModuleManager:Warning: ModuleManager: Unable to load module '/media/tomi2/f3873c0a-3ee6-4888-bb66-99be047599d7/dane/ut2015/LinuxNoEditor/Engine/Binaries/Linux/' because the file couldn't be loaded by the OS.                                                                                                

[2016.05.18-16.17.06:991][0]LogOnline:Warning: Unable to load default OnlineSubsystem module Mcp, using NULL interface                                                

[2016.05.18-16.17.08:647][0]LogVoice:Warning: Failed to initialize voice interface                          





[2016.05.18-16.17.17:429][0]LogLinux:Warning: dlopen failed: libUE4-OnlineSubsystemMcp-Linux-Test.so: cannot open shared object file: No such file or directory

[2016.05.18-16.17.17:429][0]LogModuleManager:Warning: ModuleManager: Unable to load module '/media/tomi2/f3873c0a-3ee6-4888-bb66-99be047599d7/dane/ut2015/LinuxNoEditor/UnrealTournament/Binaries/Linux/libUE4-UnrealTournament-Linux-Test.so' because the file couldn't be loaded by the OS.

One nie sa Zaznaczone na czerwono tylko na brązowo i jest jeszcze jeden komunikat w okienku, tylko, że nie wiem jaki, ponieważ gra się próbuje przełączyć na tryb pełnoekranowy i, żeby zamknąć grę to trzeba użyć polecenia w trybie tekstowym killall -9 proces.