Problem z uruchomieniem visty na laptopie

(L Apa) #1

Laptop Sony PSG 384L, system Vista

Nie moge uruchomic visty.

Podczas wlaczania bardzo dlugo pasek windowsa, potem sprawdza dysk tez dlugo: checkinf file..., nastepnie sam sie restartuje i znowu pasek windowsa bardzo bardzo dlugo az w koncu mam do wyboru swoj profil i profil goscia.

Gdy wybiore profil goscia uruchamia sie szybko ale po trzech minutach system sie zawiesza. Udaje mi sie otworzyc kilka folderow i wisi.

Jak wybieram moj profil (administratora) pasek windowsa jest widoczny znowu bardzo dlugo, nawet kilka godzin i nic

Wlaczenie ostatniej dobrej konfiguracji nic nie dale

Wlaczylam tryb awaryjny - dochodzi do crcdisk.sys i stoi w miejscu

(nie moge znalezc plyty instalacyjnej visty

Co zrobic, zeby uratowac dane na dysku? - sa bardzo wazne. Jak to naprawic?

Dzieki za wszystkie podpowiedzi

(adam749) #2

Tryb awaryjny działa??

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

I jak wyskoczy błąd to napisz jaki. (może być nr błędu lub jakiś plik który wywołał ten błąd).

(eyeti) #3

adam749 , kolega napisał

Czyli będziesz musiał zrobić tak.

Uruchom komputer z płyty LIVE CD z jakąś dystrybucją Linuxa.

Podłącz pena do kompa i zgraj najważniejsze pliki.

Jeżeli masz oryginalnego Windowsa to powinieneś mieć key.

Pożycz od kogoś płytę instalacyjną z twoją wersją Visty.

Zainstaluj Vistę ze swoim kluczem instalacyjnym.

Pozdrawiam

(L Apa) #4

Dzieki Czesiek144 :slight_smile:

Sciagnelam nastepujaca wersje Linuksa:

Udalo mi sie odpalic laptopa z plyty i bez problemu dostalam sie do dokumentow. Wlasnie przenosze dane na pendriva i do kompa stacjonarnego.

Sprawdzilam tez, ze jest dysk Recovery - to chyba nie jest mi potrzebna plyta?

(Marius G) #5

Płyta jest potrzebna np. do ponownej instalacji czy naprawiania :slight_smile:

Pozdrawiam

(BiałyPL) #6

Maniek5 , ale to jest laptop. Skoro ma dysk recovery nie potrzebna jej płyta. Wystarczy kombinacja klawiszy (nie wiem niestety jaka) i system instaluje sie od nowa. :slight_smile:

(L Apa) #7

Dane uratowane, byo ich troche :slight_smile:

Dzieki wszystkim za rady.

Zasatanawiam sie, czy przy pomocy tego Linuksa, da sie cos zmiecic w Viscie, tak abym mogla przy logowaniu miec wybor ADMINISTRATORA. Moj profil sie nie laduje teraz mi pisze ze: The User Profiles Service service failed the logon. The remote procedure call failed and did not execute.

Moze uruchomienie administratora pozwoli mi na pomyslne zalogowanie.

(ak6) #8

A może masz płytkę Recovery ??

(tores1977) #9

Aby na lapku postawić system od nowa w czasie gdy na ekranie widnieje napis producenta wciśnij klawisz F11 lub F10 ale w przypadku sony powinno to być F11

automatycznie ruszy reinstalacja