Problem z uruchomieniem Win 7 na nowym dysku

Witam, zakupiłem nowy dysk twardy SATA “WESTERN DIGITAL WD10EADS” zainstalowałem win 7 64 bit, instalacja przebiegła bez problemu. Instalowałem przez odpalenie na starym dysku XP i D:SETUP.exe i tu wybierałem wszystko do instalacji Win 7. Po zainstalowaniu Win 7 komputer zrestartował się ustawiałem wszystkie dane profilu itd, włączyłem się mój profil i wyłączyłem komputer aby odłączyć stary dysk. Po odpaleniu znów komputera na ekranie ukazało się “disk boot failure insert system disk and press enter” nie wiem dla czego… Podłączyłem dysk 250GB i ten nowy 1TB i normalnie go widzi a tak jakoś nie co może być przyczyną ? Jak szukałem w biosie po zakładkach to w jednej było “M2 WD bla bla”

Zdjęcie z biosu:

http://imageshack.us/photo/my-images/83 … 10001.jpg/

Zdjęcie dysku:

http://imageshack.us/photo/my-images/19 … 10002.jpg/

Prawdopodobnie pliki sectora rozruchowego pozostały na starym dysku.

Zainstaluj system ponownie, wykorzystując BOOT’owanie z płyty.

Ustawiłem w biosie aby 1,2,3 rozruch uruchamiał z CD-ROM, tam gdzie mam nagrany Win 7 i jest na pewno dobrze nagrane ponieważ po odpaleniu na XP pokazuje się okno do Instalacji ale pod czas uruchamiania komputera pojawia się komunikat “disk boot failure insert system disk and press enter”, a włożyłem płytę z systemem Vista i odpalił co mam zrobić ? :frowning:

Spróbuj tego: http://www.sevenforums.com/tutorials/20 … ecord.html

Skoro płytka z Win7 nie startuje to spróbuj najpierw bootloader z Visty a potem 7ki… ale nie gwarantuje, że Ci się nie posypie to wszystko :x

Sprawa numer 1: Czy płyta z systemem Windows 7 jest oryginalna ?

Sprawa numer 2: First Boot Device ustaw sobie na CD/DVD, a second Boot Device ustaw sobie na HDD (0,1,2 - jaki tam masz).

Na czas instalacji zostaw w komputerze tylko dysk, na którym chcesz instalować system operacyjny.

Jeżeli korzystasz z nielegalnej kopii systemu Windows, to upewnij się, że obraz z systemem został nagrany poprawnie.

Uruchamianie z wykorzystaniem systemu Microsoft Windows XP niczego nie dowodzi (porzuć ten pomysł w ogóle).

Przerobiłem pliki przez program WinTuFlesh czy jakoś tak wgrałem na pendrive i poszło jak po maśle. Żegnaj Win XP witaj Win 7 :slight_smile:

Temat do zamknięcia :slight_smile: