Problem z uruchomieniem WIN 7


(Shakalaka1920) #1

Witam, otóż mam problem taki. Gdy włączam komputer:

To system w ogóle się nie włącza.

Ok, więc stwierdziłem, że zrobię naprawę systemu. To włączam z płytki, klikam napraw system. No i zaczyna się. Wyświetla się okienko OPCJE ODZYSKIWANIA SYSTEMU "Trwa wyszukiwanie instalacji systemu Windows" I szuka w nieskończoność. Po prostu tak choćby tu nie było żadnego systemu ani śladu po nim.

To pomyślałem, że zrobię formata i tak na nim nic nie ma ważnego. Fajnie, wszystko zrobiło się jak należy. Komputer się uruchamia ponownie, a tu BLUESCREEN. Co wy ludzie na to ? Jakieś sugestie, albo propozycje, wskazówki ? :slight_smile: Dzięki z góry ! :))


(mscislaw) #2

Mi nigdy nie pomogła opcja ODZYSKIWANIA SYSTEMU wiec jak dla mnie to mogliby to usunąć.

Zainstalowałeś czysty system i działał? Bo możliwe ,że później doinstalowałeś jakiś sterownik (niezgodny z wersją systemu czy z service packiem) i wywala Bluescreeny :((


(Shakalaka1920) #3

Nie działał. Teraz zrobiłem znów formata i zamiast bluescreena włączyło mi się “Sprawdzanie systemu plików na C” I teraz nowy problem. Otóż pisze

“Usuwanie błędu w indeksie $i30 dla pliku 10019” I dalej NIC !!


(Butcher696) #4

prawdopodobny problem z dyskiem


(adam9870) #5

Sprawdź dysk gdy jest w komputerze: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Albo wyjmij dysk z komputera, umieść dysk w kieszeni, podłącz kieszeń z dyskiem do innego komputera, na innym komputerze wejdź do Start >>> uruchom (albo zamiast start - uruchom naciśnij logo Windows + R) >>> diskmgmt.msc >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na swój dysk i wybierz Zainicjuj, kliknij OK w kreatorze, pobierz HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html, w HD Tune z listy dysków u góry wybierz swój, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Start. Zielone bloczki - OK, czerwone - badsectory (źle).


(Shakalaka1920) #6

Nie sprawdzałem żadnym z podanych sposobów. Sprawdziłem tylko w HDTune i tu są screeny"

http://imageshack.us/f/21/hdtuneerrorscansamsunghq.png/

http://imageshack.us/f/27/hdtunebenchmarksamsunghn.png/

Co o tym sądzicie ?


(hirem) #7

Pokaż jeszcze zakładkę Health (SMART) z HDTune . Z dyskiem są problemy i trzeba ocenić czy naprawa będzie miała dobre rokowania.


(Shakalaka1920) #8

Jest problem, bo w zakładce Health nic mi nie pokazuje …:confused:


(hirem) #9

Zainstaluj ten program http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk … 27691.html

Nieraz się sprawdza jak HDTune nie może wyswietlić. Jak jeszcze dasz rade ustawić żeby wartość raw wyświetlał w dziesiętnych.


(adam9870) #10

Czym prędzej wykonaj kopię zapasową ważnych danych - na cokolwiek, na drugi dysk twardy, na zewnętrzny dysk twardy,na udział sieciowy, na płyty, na co chcesz i masz do dyspozycji. Licz się z wymianą twardego dysku. Nie jesteś pierwszą osobą, dla której padł ten dysk KLIK.