Problem z uruchomieniem Win xp SP3

Witam,

Problem mam taki: komputer podczas ładowania systemu zawieszał się i nie chciał się odpalić przez jakieś 3 dni.

Wczoraj włączył się ScanDisk, sprawdził systemową partycję i nagle ujrzałem ekran z wyborem profilu.

Ciekawostka jest taka, że system uruchamia się już normalnie ale nie działa myszka i klawiatura - nie mogę się zalogować na swojego użytkownika. W trybie awaryjnym też nie działa, więc nie mogę skorzystać z przywracania systemu.

Klawiatura działa i w Biosie i gdy nacisnę klawisz F8 podczas uruchamiania systemu - mogę wybierać awaryjny, normalny itp.

Włożyłem Ubuntu Live CD i w nim normalnie działa klawiatura i myszka.

Więc diagnoza jest taka, że sprzęt działa normalnie, lecz nie działa po uruchomieniu systemu. Niechce mi się formatować, instalować wszystkiego od nowa.

Macie jakieś porady co jest nie tak i co z tym zrobić?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Hej,

A spróbuj może po załadowaniu się systemu odłączyć klawiaturę i myszkę, chwilę odczekać i podłączyć je ponownie? Być może wymusi się ponowne przyporządkowanie sterowników. A klawiatura i myszka na PS2 czy USB??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Klawa jak i szczur na PS2, próbowałem tak jak mówisz i nic.

Hej,

A czy masz możliwość podłączenia klawiatury i/lub myszki z interfejsem USB?? Skoro używasz PS2, to USB powinien normalnie wykryć - wszystko byle wejść do systemu i sprawdzić, co go boli…

Pozdrawiam,

Dimatheus

spróbuj f8 podczas startu systemu. jest to ostatnia dobra konfiguracja

Hej,

Rano wpadłem na ciekawą alternatywę, w sprawie przywracania systemu. Wiedziałem, że gdzieś widziałem opcję przywracania systemu z płyty LiveCD. I się nie pomyliłem… Chodzi o Hiren’s BootCD - bootujesz kompa z płytki i wybierasz Mini Windows XP. Gdy system się już odpali wybierasz Start -> Programs -> EDR System Restore. Następnie wybierasz folder System Volume Information z partycji systemowej i pojawiają się punkty przywracania systemu - i później już standardowo… :slight_smile:

Miejmy nadzieję, że to pozwoli odzyskać kontrolę nad myszką i klawiaturą… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Postaram się pożyczyć klawiaturę lub myszkę pod USB i zobaczę czy chodzi.

Wciskam F8 i klawiatura wtedy jeszcze działa, Tryb Awaryjny, ostatnia dobra konfiguracja, normalne uruchomienie - wszystko próbowałem.

Po załadowaniu systemu gdy widzę wspaniały ekran wyboru użytkownika komputer może i się zawiesza? NumLock nie reaguje wtedy - nie miga dioda.

Zaraz poszukam tego Hiren’s BootCD w internecie.

Dzięki za zaintereswoanie tematem - jeszcze będe pisał :slight_smile:

Edit:

Podłaczyłem klawę i szczura na USB - działały, okazało się, że w magiczny sposób zostały odinstalowane sterowniki do PS/2. Problem rozwiązany.

Hej,

Faktycznie dość magiczne musiało to być zagranie, bo przecież w przypadku PS2 wykorzystywane są sterowniki systemowe, więc po uruchomieniu powinien od razu je znaleźć. Pewnie coś je blokowało - może jakiś niezgodny sterownik zainstalowany nieco wcześniej… Oczywiście najważniejsze, że już jest OK. :multi:

Nie ma sprawy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus