Problem z uruchomieniem WIn Xp

Witam

Mam problem z uruchomieniem winsowsa xp pro, po włączeniu Power windows sie nie załącza ale dysk ‘hałasuje’, natomiast gdy trzymam klawisz Tab uruchamia sie normalnie ew. F4 lub F8 ale wtedy pojawia sie menu jak uruchomic czy z wierszem poleceń … czy normalnie uruchomić windows . w czym może byc problem ?

Wejdź do Biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane. Potem użyj klawisza F8 i wybierz ostatnią znaną dobrą konfigurację.

to jest komp po formacie z czystym windows’em … gdzie znajdę ta opcje ustawienia zoptymalizowane ? czy to ta opcja “Load Optimized Defaults” i jak zrobić aby wyświetlał się ekran POST ?

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz w głównym oknie Load Otimized Settings, wyskoczy okienko czy jesteś pewny. Potwierdź klawiszem Y Zapisz zmiany klawiszem F10.

właśnie z tym pierwszym ekranem tez jest problem bo go po prostu brak :confused: nie mam opcji Load Otimized Settings tylko jakąś LOAD BIOS DEFAULTS [mam Award Bios ale przez Del startuje wciskany zaraz po uruchomieniu czyli we właściwym momencie] i uruchomiłem to i nic nie dało, dalej to samo uruchamia się Windows przez Tab ale z coraz większymi problemami bo coś wyskakuje/zmieniają się ekrany z czymś tam … bardzo szybko…

po restarcie biosu przez wyjecie baterii i za pomocą zworek bez zmian ;/ tzn uruchomił się normalnie ale tylko raz przy kolejnych próbach wszystko wróciło do poprzedniego stanu …