Problem z uruchomieniem win10 - kursor i black screen po logowaniu

witam,
mam problem ze swoim lapkiem - lenovo
po aktualizacji systemu win 2 tygodnie temu system juz sie nie uruchomił. aktualizacja o dziwo trwała bardzo długo bo system się zamykał jak i uruchamiał ponownie kilka godzin… nie wiem czy poszło coś w aktualizacji nie tak czy to spowodowane innymi problemami niemniej po wgraniu już nie jestem w stanie działać na komputerze.

pojawia się ekran logowania i po wpisaniu danych system przechodzi dalej wyskakuje czarny ekran i nic więcej. nie ładuje explorera. Komputera reaguje na ctrl + alt + del jednak menadżer zadań się nie uruchamia. wylogowując się i przechodząc w stan uruchomienia awaryjnego system się zawiesza. wyskakuje pupit bez ikon + pasek zadań ale na menu start nie da się kliknąć bo jest cały czas kręcąca się busola. właściwości na pulpicie klikam i też nic nie wyskakuje. mam krótko mówiąc czarną dziurę w komputerze :wink:

Próbowałem też uruchomić ostatni punkt przywracania ale pokazuje błąd że nie jest wstanie przywrócić systemu.

system czyszczę ccleaner być może to spowodowało usunięcie jakiś plików?

czy ktoś może powiedzieć w jaki sposobu uruchomic system czy ktos może powiedziec jak można wejść na folder użytkownika podpinając dysk pod inny system operacyjny do innej stacji roboczej?

jeżeli ktoś miał podobny problem i może mi pomóc to będę zobowiązany !

Najpewniej tak. Dawniej miałem taki sam przypadek. CCleaner usunął plik systemowy, którego nie odzyskasz. Reinstalacja systemu czeka Ciebie.
Mogę mylić się.

w trybie awaryjnym wszystko działa bardzo wolno ale explorer po jakimś czasie się uruchomił. muli strasznie … na zaznaczenie czekokolwiek czekam popare min. nie mówiąc o uruchomieniu folderu bo trwa z dobrych 30 min… cos moze pomóc oprócz reinstalacji ?

  1. Sprawdź dysk pod kontem uszkodzeń fizycznych.

czymś konkretnym ?

Najlepiej czymś pokroju MHDD, ewentualnie „HD Tune” ale nie szybką opcją.

Po zalogowaniu się do systemu, masz możliwość włączenia menedżera zadań?

nie ma takiej możliwośći. ctrl + alt + del działa i mogę kliknąć włącz menadżera zadań ale nic się nie dzieje. stoi w miejscu. przy trybie awaryjnym również mega mulił… podłaczyłem dysk do innego kompa celem diagnozy i nie wykrył żadnych błędów. więc zgrałem co do zgrania i zrobiłem reinstal. komp śmiga już w pełni sprawny. w mojej opini poszło coś nie tak z aktualizajcą systemu… niemniej nie miałem już więcej czasu na zabawy i szukanie przerzucanie plików.