Problem z uruchomieniem Windows 8

Witam,

Miesiac temu zakupiłem ultrabooka firmy Samsung. Wczoraj ukazały mi się aktualizacje do Windowsa 8. Wybrałem opcje zainstaluj aktualizację i uruchom ponownie. No i na tym się skończyło, komputer zaciął się przy napisie czekaj. Twardo go wyłączyłem i po raz 5 próbuje go uruchomić, lecz komputer zacina się na poziomie konfigufowania aktualizacji.

Co mam zrobic ?

dać mu skonczyc ?

Nie ma nic głupszego jak przerywanie mechanizmu aktualizacji, twardymi resetami!

System jest tak przygotowany że powinien dać się uruchomić, jeśli zaś tak się nie stanie, uruchom naprawę z płyty z w8.

Komputer przeleżał całą noc w trybie “Konfigurowanie aktualizacji systemu Windows. Nie zamykaj komputera”. Moim zdaniem 8 godzin było wystarczającym czasem…

Właśnie jak widać, nie chce się uruchomić za nic… mimo czekania, głaskania…

Fajnie, że to ultrabook i nie posiada napędu CD/DVD :?

Jeśli masz system na ukrytej partycji, to popracuj nad tym rozwiązaniem. Nie ma opcji żeby nie było RECOVERY!

Jeśli nie, jak masz możliwość, wrzuć system na pendrive i próbuj tego.

Sprawa jest taka, że komputer pożyczyłem koleżance, która jest 400 km ode mnie, a ona nie ogarnia za bardzo tematu…

Jest partycja RECOVERY.

Myślisz, że na niej będzie opcja przywracania systemu ?

Hmmm … raczej w tej sytuacji pozostaje ci spróbować odpalić z RECOVERY i dać mu popracować nad systemem.

Czy są tworzone punkty przywracania na ukrytej -nie wiem!

Znam laptopy (np. DELL) które tworzą backup aktualizacji i ustawień w ukrytej partycji. Ale czy ten Twój tak ma, nie mam pojęcia.

Po prostu mam to wyłączone, a backup systemu trzymam na dysku zewnętrznym.

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

W każdym razie była zmuszona wybrać, RECOVERY do dnia 12 września 2012… także do stanu fabrycznego, ale zaznaczyła opcje, aby zachowało pliki z folderów Dokumenty, Pobrane, Muzyka etc.

Danych było ok. 8 GB, a kopia ich robi się już 1,5 godziny… trochę dziwne…

Dodane 16.02.2013 (So) 12:41

Komputer owszem przywrócił się, ale do stanu fabrycznego. Nie ma żadnych swoich plików… Czy ktoś orientuje się, gdzie Windows 8 mógł schować pliki kopii zapasowej ?