Problem z uruchomieniem Windows 8

Mam pewien problem. Ostatnio dalam bratu laptopa i los tak chciał ze prawdopodobnie usunął ważny dla systemu plik. 

Błąd - 0xc0000225

Wiec oto moje pytania:

  1. W jaki sposób mogę przywrócić system bez wgrywania nowego systemu ? Na dysku są bardzo ważne dokumenty a nie chciałbym ich stracić.

  2. Szukalam na innych forach ze można pobrać obraz W8 ale potrzeby jest do tego klucz. Jeśli miałam od poczatku istnienia laptopa wgrany system W8 jak mogę sie dowiedzieć jaki jest klucz? W dokumentach?

* Znalazłam na stronie klucz lecz nie od mojej oryginalnej wersji i powiedzmy gdyby za działało jak to wgrac.

* Sciagnelam obraz W8 z telefonu pozniej przenosze z telefonu na inny komputer i na penv i co dalej ? Muszę wypakowac i tylko podłączyć pod laptopa czy po prostu to co sciagnelam w takim formacie wystarczy.

Jeśli możesz mi pomoc napisz jak z tego wybrnąć. Nie jestem informatykiem ale cos tam potrafię.

Ad. 1 Dokumenty zawsze możesz skopiować na inny nośnik np. korzystając z Linuksa w wersji LiveCD.

Ad. 2 How To Retrieve Windows 8 and 10 OEM Product Key From BIOS oraz Bootowalny pendrive USB z Windows 8

Jak będziesz miał bootowalnego pendrive z systemem , to skorzystaj z opcji : Napraw .