Problem z uruchomieniem windows - nie odnaleziono pliku

Witam!

przy włączaniu Windowsa XP wyskakuje mi komonukat, ze nie odnaleziono pliku

C:\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Pisze, że mogę podjąć próbę naprawy wciskając przy instalacji “r” windowsa z CD

Jak to już zrobię to pokazuje się ekran:

Do której instalacji chcesz się zalogować?

i mam:

  1. C:\WINDOWS

Wciskam więc “1” i enter i mi wyskakuje:

C:\WINDOWS_

i miga kursor i tyle… co dalej mam robic?

a jakbym chciał od nowa zainstalować windowsa to pisze, żeby nie instalować dwóch systemów, bo widzi tamten…

Formata nie chce robić, bo mam potrzebne programy…

jest jakiś ratunek?

pomóżcie!!

Napisz:

(na końcu każdej linni naciśnij klawisz ENTER)

cd \windows\system32\config

ren system system.bad

copy \windows\repair\system

exit

Przed exit wyjmij płytę z windą z optyka.

Nie zrób gdzieś błędu. Powodzenia! :mrgreen:

Zaraz sprawdzę i dam znać czy pomogło 8)

Ty włączasz naprawę systemu przez konsolę odzyskiwania.

Kilkakrotnie naprawił mi się Windows przy podobnych błędach, po tym jak tylko w tym miejscu wpisałem: exit i wcisnąłem Enter.

Po ponownym uruchomieniu Windows już działał :shock: .

Jeśli to co podał gugu007 też nie pomoże, to spróbuj zrobić uaktualnienie w miejscu : http://support.microsoft.com/kb/315341/pl

Polecam Metodę 2 z podanego linka.

wielkie dzięki!

Pomogło!! :lol:

Powiedzcie mi jeszcze jak taki myk zrobić pod win98 jak sie nie chce włączyć, bo zawsze robiłem Format…

a słyszałem, ze też da się zrobić jakąś podmianę plików jak się ma np dyskietkę startową lub płytkę :slight_smile:

mam na drugim kopmie win98 i wielokrotnie z takich sytuacji ratował mnie format, ale dane uciekały :frowning:

Windows 98 jest trochę już “wiekowy”.

Jak go naprawić nie wiem, bo nie używałem.

Ale na stronie: http://support.microsoft.com/search/ wpisz: windows 98.

Dostaniesz 200 wyników.

Jeśli nawet nie znajdziesz odpowiedzi jak naprawić, to zapewne są tam porady jak utrzymać system jak najdłużej w dobrej kondycji.

Z kolej format nie musi się = utrata danych.

Zainteresuj się jakąś dystrybucją Linuksa Live-Cd.

Jeśli nie masz dwóch napędów są nawet takie, które działają w pamięci operacyjnej tzn. uruchamiasz system z płyty Live-Cd, następnie wyjmujesz płytę i do tego samego napędu wkładasz czystą płytę i nagrywasz z dysku, co ci jest potrzebne.

Jeszcze w sprawie Windows 98 można spróbować naprawić system plików jakimś programem np. GParted.

Ale to jest tylko jedna z możliwości przy jakich system może się nie uruchamiać.

defx , ewentualnie mając drugi komputer i posiadając sieć pomiędzy nimi można przekopiować dane na drugi komputer, tworząc na nim serwer ftp. To tylko tak w formie dopełnienia wypowiedzi Tomik 71.