Problem z uruchomieniem Windows Vista

Witam,

Od jakiegoś czasu mam bardzo drażniący problem związany z Windows Vista (wersja Ultimate x64)

Podczas uruchamiania systemu, po przejściu przez komunikaty BIOS’a na ekranie monitora przez ułamek sekundy wyświetlają mi się jakieś dziwne napisy (są dwie plansze takich napisów). Następnie system przechodzi normalnie do ładowania i tutaj kolejny problem… za pierwszym razem komputer się nie uruchamia (tylko cały czas się ładuje). Dopiero po restarcie komputera, a następnie wybrania opcji “Ostatnia poprawna zachowana konfiguracja” (czy coś w ten deseń) komputer się uruchamia w normalnym trybie. Co może być tego problemem? Pamiętam, że kłopoty te rozpoczęły się po zainstalowaniu jednej z oficjalnych aktualizacji (niestety nie pamiętam jakiej).

Nie wiem czy to również ma związek, ale po instalacji wspomnianej wyżej instalacji - przestał działać Panel boczny. Niby się uruchamia, ale po kilku sekundach pojawia się błąd uruchamiania.

Jest jakiś sposób, aby naprawić ten problem?

możesz spróbować wejść do trybu awaryjnego i usunąć daną aktualizację

Problem w tym, że nie wiem jaka to aktualizacja.

spróbuj wejść w tryb awaryjny i przeskanować komputer programem ComboFix

Po co mam wchodzić w tryb awaryjny, jeśli mogę pracować w normalnym trybie? ComboFix nie chce się uruchomić (niekompatybilny system).

widocznie twoja vista w jakiś sposób uległa uszkodzeniu, może być coś nie tak z sektorem rozruchowym chociaż wtedy system w ogóle by się nie uruchamiał, ale ja bym sprobował uruchomić komputer z płytki visty i wybrać opcje naprawy, nic innego mi nie przychodzi do głowy

Czy naprawa może spowodować skasowanie jakichś plików? Czy jestem zmuszony do wykonania kopii zapasowej?

nie ma takiej potrzeby, w żaden sposób nie ma prawa wpłynąć na twoje dane na dysku. robiłem to wiele razy i żadnych danych nie straciłem

Przy okazji co do problemu z paskiem bocznym:

Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu:	BEX64

  Nazwa aplikacji:	sidebar.exe

  Wersja aplikacji:	6.0.6001.18000

  Sygnatura czasowa aplikacji:	4791a245

  Nazwa modułu z błędem:	StackHash_bb36

  Wersja modułu z błędem:	0.0.0.0

  Sygnatura czasowa modułu z błędem:	00000000

  Przesunięcie wyjątku:	000000016f43d590

  Kod wyjątku:	c0000005

  Dane wyjątku:	0000000000000008

  Wersja systemu operacyjnego:	6.0.6001.2.1.0.256.1

  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045

  Dodatkowe informacje 1:	bb36

  Dodatkowe informacje 2:	772c3641afe1b7856207a6c1d135f7cc

  Dodatkowe informacje 3:	f076

  Dodatkowe informacje 4:	befd4d05608edbcdf79539f9e8699ec8

nie jestem w stanie nic z tego wywnioskować :?