Problem z uruchomieniem Windows

Mam Windowsa XP na FAT32. Podczas włączania komputera wszystko idzie dobrze do czasu gru pojawia się okno “Trwa uruchamianie systemy Windows”. Gdy pojawi się to okno komputer przestaje reagować. Widać jednak że pracuje (czerwona dioda na obudowie świeci). System uruchamia się po bardzo długim czasie (ok. 20 min). Po właczeniu komputer pracuje bardzo wolno. Co może byc tego przyczyną i jak to naprawić. Oto log:

Zafixuj. Jako że w logu nic nie ma, obstawiam problem ze sprzętem.

Awaryjny rusza dobrze?

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Start > Uruchom > cmd > wpisz chkdsk x: /f /r – sprawdzi i naprawi błędy na dysku.

x – litera dysku systemowego.

Możesz też zaisntalwoać SP 2 - poprawia bezpeiczeństwo.

Polecam zainstalować IE 7 - także poprawia bezpieczeństwo.

podczas startu windowsa na początku wciśnij F8 i uruchamiaj kompa z opcją “włącz rejestrowanie uruchamiania” / będzie to pod trybami awarynymi /. Po załadowaniu Windowsa wejdź w katakog Windows i poszukaj pliku “ntbtlog.txt” / musisz wcześniej zazanczyć aby pokazywał ukryte pliki i foldery i systemowe / W pliku tym są rejestrowane wszystkie ładowane sterowniki i usługi. Przeanalizuj tego loga, których sterowników Ci nie ładuje. Możesz wrzucić loga z tego pliku to się zastanowimy co jest nie tak ładowane

No dobra wszystko już ładnie chodzi i się uruchamia. Zainstalowałem SP2 i Kasperskyego. Przeskanowałem system i usunąlem pare śmieci. Ale teraz przy kazdym uruchamianiu sie systemu pojawia sie scan disk. Nie znajduje błędów na dysku ale za każdym razem sie uruchamiania. Co zrobic aby to wyłączyć?

Start >> Uruchom >> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

BootExecute REG_MULTI_SZ autocheck autochk * tak powinno być

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

SFCScan - Ta wartość powinna być ustawiona na zero.

:slight_smile: