Problem z uruchomieniem Windowsa 10

Witam. Dwa dni kupiłem nowego laptopa firmy ASUS z Windowsem 8,1 na dysku. Zaktualizowałem system do Windowsa 10. W pewnym momencie pojawił się komunikat, że pojawił się jakiś problem z komputerem i czy chcę przejść do naprawy systemu. Przeszedłem więc do tej naprawy i teraz za każdym razem wyskakuje mi komunikat o nieudanej próbie uruchomienia komputera. Nie wiem czy przyczyną jest jakaś aktualizacja sytemu… W momencie usterki nic nie robiłem. Ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc.

Mam możliwość zresetowania ustawień do stanu początkowego. Czy to może pomóc? Serio nikt nie miał albo nie rozwiązywał nigdy takiego problemu?

Windows 10 jest niedopracowany, a przy aktualizacji z 8 na 10 takie rzeczy się zdarzają.

Jedyne wyjście to przywrócenie z  recovery albo z Windowsa http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Okej. Ale ja serio chcę mieć Windows 10… Czy to nie ma sensu? Mam zostać przy 8? Czy może aktualizować przy pomocy łącza kablowego? Teraz robiłem aktualizację przez WiFi. Ponadto… Czy będę w ogóle miał ponowną możliwość aktualizacji do Win 10 raz jeszcze? Oraz, co ważne dla mnie, czy zainstalowane już programy, zgrane pliki znikną mi po uruchomieniu przywracania systemu?

Przywracania możesz spróbować. Programy mogą zniknąć jeśli byłyby instalowane w ostatnim czasie po punkcie przywracania, z którego przywracałbyś system.

Aktualizację do win 10 możesz robić “do oporu”.

Mam opcję resetowania ustawień do stanu początkowego. Już nawet nie obchodzę mnie moje pliki. Najwyżej wszystko zainstaluję od nowa. Zastanawiam się natomiast, czy aktualizacja do Windows 10 przez połączenie kablowe może rozwiązać problemy i czy ten problem nie pojawi się znowu… Jest szansa, że błąd był spowodowany brakiem jakieś pliku w wyniku aktualizacji przez WiFi?

Windows nie pozwoli sobie na aktualizację gdy coś nie tak jest z plikami. Sam tego dzisiaj doświadczyłem przy aktualizacji win 10 via LAN. Jeśli w twoim przypadku przywracanie systemu nie pomogłoby próbuj odświeżenia lub resetu. Powinno pomóc.

Załączyłem już reset do ustawień początkowych z zachowaniem moich plików. Zobaczę co z tego będzie.