Problem z uruchomieniem windowsa po instalacji ubuntu

(putineq) #1

Po instalacji ubuntu nie mogłem uruchomić win xp, wyskakiwał bład o braku liku hal.dll. Poczytałem trochę w necie itd, robiłem wszystko co się da, niestety musiałem od nowa postawić XP-ka. Ale nadal została partycja D i ta na której mam ubuntu(nie widoczna z xp). Czy ten ubuntu jest do odzyskania jeszcze?? I jeżeli tak to czy jest to bezpieczne i czy system billa g mnie znowu nie zaskoczy? Aha, no został też wybór systemu przy starcie (ten windowsowy) i mam tam 2 XP professional a przeciez partycję ze starym xp sformatowałem. Jak sie tego pozbyć?? :slight_smile: Z góry dziękuje za odpowiedz:)

P.S. Dodam że mój błąd polegał na tym iż nie zrobiłem partycji SWAP, nie śmiać się:smiley: Pierwszy kontakt z linuxem :slight_smile:

(Mario 89) #2

Ta samo miałem :confused: przez tego hal.exe musiałem formata zrobić...

Ale Ty możesz spróbować wejść do odzyskiwania systemu i skopiować hal.exe z cd w odpowiednie miejsce na HDD

Włóż cd z xp. Kliknij R dalej .....

(Asterisk) #3

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Jak najbardziej. Wystarczy skorzystać z forumowej szukajki wpisując słowa grub odzyskiwanie , zaznaczyć żeby szukał wszystkich słów, jako przeszukiwany dział zaznaczyć ten i to tyle. W przyklejonych tematach jest też link do Przewodnika Ubuntu. Jeżeli zajrzałbyś do niego, też znalazłbyś to czego szukasz.

(Viking 3537) #5

Ja się nie śmieje.Linux wcale nie musi mieć partycji Swap,jednak jest to zalecane.

(putineq) #6

Hmm, a powie mi ktoś jak wywalić ten wybór systemu:D? Bo włącza mi się po starcie kompa ten ekranik wyboru systemu i pokazuje 2 XP pro a mam tylko jednego:)

(matiit) #7

wyedytuj plik /boot/grub/menu.lst

(putineq) #8

Eee, a gdzie go znajdę ?:slight_smile:

(matiit) #9

jak nie masz już ubu a jest to okno windowsowe to wywal ten drugi windows z pliku C:\boot.ini

(putineq) #10

Tak wygląda mój plik boot.ini :

Rozumiem, że mam wywalić ostatnią linijkę ?:slight_smile:

(matiit) #11

tak