Problem z uruchomieniem windowsa po instalacji ubuntu

Po instalacji ubuntu nie mogłem uruchomić win xp, wyskakiwał bład o braku liku hal.dll. Poczytałem trochę w necie itd, robiłem wszystko co się da, niestety musiałem od nowa postawić XP-ka. Ale nadal została partycja D i ta na której mam ubuntu(nie widoczna z xp). Czy ten ubuntu jest do odzyskania jeszcze?? I jeżeli tak to czy jest to bezpieczne i czy system billa g mnie znowu nie zaskoczy? Aha, no został też wybór systemu przy starcie (ten windowsowy) i mam tam 2 XP professional a przeciez partycję ze starym xp sformatowałem. Jak sie tego pozbyć?? :slight_smile: Z góry dziękuje za odpowiedz:)

P.S. Dodam że mój błąd polegał na tym iż nie zrobiłem partycji SWAP, nie śmiać się:D Pierwszy kontakt z linuxem :slight_smile:

Ta samo miałem :confused: przez tego hal.exe musiałem formata zrobić…

Ale Ty możesz spróbować wejść do odzyskiwania systemu i skopiować hal.exe z cd w odpowiednie miejsce na HDD

Włóż cd z xp. Kliknij R dalej …

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Jak najbardziej. Wystarczy skorzystać z forumowej szukajki wpisując słowa grub odzyskiwanie , zaznaczyć żeby szukał wszystkich słów, jako przeszukiwany dział zaznaczyć ten i to tyle. W przyklejonych tematach jest też link do Przewodnika Ubuntu. Jeżeli zajrzałbyś do niego, też znalazłbyś to czego szukasz.

Ja się nie śmieje.Linux wcale nie musi mieć partycji Swap,jednak jest to zalecane.

Hmm, a powie mi ktoś jak wywalić ten wybór systemu:D? Bo włącza mi się po starcie kompa ten ekranik wyboru systemu i pokazuje 2 XP pro a mam tylko jednego:)

wyedytuj plik /boot/grub/menu.lst

Eee, a gdzie go znajdę ?:slight_smile:

jak nie masz już ubu a jest to okno windowsowe to wywal ten drugi windows z pliku C:\boot.ini

Tak wygląda mój plik boot.ini :

Rozumiem, że mam wywalić ostatnią linijkę ?:slight_smile:

tak