Problem z uruchomieniem windowsa po zakupie RAM'u


(Medion221) #1

Witam, kupiłem nowy ram ( DDR2 2GB) lecz po podłączeniu nie mogę włączyć windowsa. Wyskakuje problem ze jakis plik jest uszkodzony (/WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM). Nie wiem co mam zrobić, wszystko podłączyłem normalnie i powinno działać. Prosze nie pisać mi jak się podłącza ram, bo dobrze wiem.

Pozdrawiam :wink:

@EDIT : Tam tez pisze zeby uzyc konsoli naprawo-odzyskiwania, lecz mi nie wtedy nie działa! Gdy odłącze RAM wszystko działa bezproblemowo.


(Agatonster) #2

MedionPL ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(eddie71) #3

Najpierw bym sprawdził czy Bios widzi całą pamięć RAM.


(McDracullo) #4

Stary ram to? (częstotliwość, pojemność, opóźnienia)

Nowy ram to? (częstotliwość, pojemność, opóźnienia)

Resztę konfiguracji też przydało by się podać...


(Gabberjg) #5

ewidentny błąd pamięci RAM, sprawdź jakie parametry (taktowanie i opóźnienia) mają stare i nowe pamięci; ustaw dla obydwu kości taktowanie i timingi tych wolniejszych (z niższym taktowaniem i większymi opóźnieniami); jeśli to nie pomoże pamięci mogą być uszkodzone, ewentualnie mają za niskie napięcie lub twoja płyta nie obsługuje tak dużych kości,


(igrek) #6

Ewentualnie kość jest uszkodzona. Memtest i do boju.


(McDracullo) #7

A słyszał Ty kiedy o czymś takim jak taktowanie, opóźnienia i napięcie? :slight_smile: Nie raz po prostu trzeba coś zmienić :wink:


(igrek) #8

Słyszał ja o czymś takim :stuck_out_tongue: ale po zakupie dwa razy nowej uszkodzonej pamięci mam uprzedzenia :stuck_out_tongue:


(McDracullo) #9

E tam. To jeszcze nic. Komputronik wymienił mi ostatnio niesprawne pamięci na niesprawne. :slight_smile:

MedionPL , oprócz danych nowych pamięci i starych pamięci podaj na wszelki wypadek model MOBO.