Problem z uruchomieniem windowsa po zakupie RAM'u

Witam, kupiłem nowy ram ( DDR2 2GB) lecz po podłączeniu nie mogę włączyć windowsa. Wyskakuje problem ze jakis plik jest uszkodzony (/WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM). Nie wiem co mam zrobić, wszystko podłączyłem normalnie i powinno działać. Prosze nie pisać mi jak się podłącza ram, bo dobrze wiem.

Pozdrawiam :wink:

@EDIT : Tam tez pisze zeby uzyc konsoli naprawo-odzyskiwania, lecz mi nie wtedy nie działa! Gdy odłącze RAM wszystko działa bezproblemowo.

MedionPL ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Najpierw bym sprawdził czy Bios widzi całą pamięć RAM.

Stary ram to? (częstotliwość, pojemność, opóźnienia)

Nowy ram to? (częstotliwość, pojemność, opóźnienia)

Resztę konfiguracji też przydało by się podać…

ewidentny błąd pamięci RAM, sprawdź jakie parametry (taktowanie i opóźnienia) mają stare i nowe pamięci; ustaw dla obydwu kości taktowanie i timingi tych wolniejszych (z niższym taktowaniem i większymi opóźnieniami); jeśli to nie pomoże pamięci mogą być uszkodzone, ewentualnie mają za niskie napięcie lub twoja płyta nie obsługuje tak dużych kości,

Ewentualnie kość jest uszkodzona. Memtest i do boju.

A słyszał Ty kiedy o czymś takim jak taktowanie, opóźnienia i napięcie? :slight_smile: Nie raz po prostu trzeba coś zmienić :wink:

Słyszał ja o czymś takim :stuck_out_tongue: ale po zakupie dwa razy nowej uszkodzonej pamięci mam uprzedzenia :stuck_out_tongue:

E tam. To jeszcze nic. Komputronik wymienił mi ostatnio niesprawne pamięci na niesprawne. :slight_smile:

MedionPL , oprócz danych nowych pamięci i starych pamięci podaj na wszelki wypadek model MOBO.