Problem z uruchomieniem Windowsa poza trybem bezpiecznym

Witam, przy starcie systemu, tuż po pojawieniu się migającego paska pod obrazkiem Windows, wyskakuje niebieski “ekran śmierci”. Zaczęło się to po poprawnym i normalnym zamknięciu systemu, bez instalacji żadnych nowych programów w okresie kilku dni.

oto treść błędu:

stop: 0x0000007e (0xc0000005, 0xb21327d2, 0xbacc2ed0, 0xbacc2bcc)

Windows startuje jedynie po włączeniu opcji “włącz tryb bezpieczny z obsługą sieci”, bez sieci nie wiedzieć czemu nie śmiga.

przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej, zmieniłem na nowe, przeskanowałem na szybko ram(programem burnintest) i nie wykazało błędów. W miedzyczasie wystapił także problem z instalacją programów (wyskakiwała informacja o tym, iż ustawienia zabraniają instalacji, pomimo iż miałem pełne prawa).

Sprzęt:

płyta M4A77TD pro

AMD Athlon II X2 250

2 gb ram ddr3

Asus GeForce 9600GSO 384MB DDR3

Zainstaluj Windowsa od nowa, może pomoże.

to jest oczywiste, ale chciałbym wiedzieć, czy jest sposób by uratować wszystkie zaienstalowane rzeczy na partycji, wina sterowników, czy cóś?

Jasne, może lepiej niech kupi nowy komputer? Przyjdzie taki z sześcioma postami i myśli że format to lekarstwo na wszystko. Walczymy do końca o uratowanie systemu a nie format natychmiast.

To bluescreen dot. sprzętu: http://support.microsoft.com/kb/330182/pl Format nic nie da. Ale sposoby Microsoftu pomóc powinny. W końcu jest ich tam aż siedem.

Pozdrawiam. :slight_smile:

a jednak żaden z tej strony, co już próbowałem wcześniej- naszła mnie chwila temu myśl że to może avast coś przy rozruchu mąci i przez to wiesza i się nie myliłem- po odinstalowaniu śmiga aż miło :slight_smile: chyba czas zainwestować w NODa…

tak czy siak, dzięki :slight_smile: