Problem z uruchomieniem Windowsa poza trybem bezpiecznym

(Sloniu04) #1

Witam, przy starcie systemu, tuż po pojawieniu się migającego paska pod obrazkiem Windows, wyskakuje niebieski "ekran śmierci". Zaczęło się to po poprawnym i normalnym zamknięciu systemu, bez instalacji żadnych nowych programów w okresie kilku dni.

oto treść błędu:

stop: 0x0000007e (0xc0000005, 0xb21327d2, 0xbacc2ed0, 0xbacc2bcc)

Windows startuje jedynie po włączeniu opcji "włącz tryb bezpieczny z obsługą sieci", bez sieci nie wiedzieć czemu nie śmiga.

przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej, zmieniłem na nowe, przeskanowałem na szybko ram(programem burnintest) i nie wykazało błędów. W miedzyczasie wystapił także problem z instalacją programów (wyskakiwała informacja o tym, iż ustawienia zabraniają instalacji, pomimo iż miałem pełne prawa).

Sprzęt:

płyta M4A77TD pro

AMD Athlon II X2 250

2 gb ram ddr3

Asus GeForce 9600GSO 384MB DDR3

(Raulrufi1995) #2

Zainstaluj Windowsa od nowa, może pomoże.

(Sloniu04) #3

to jest oczywiste, ale chciałbym wiedzieć, czy jest sposób by uratować wszystkie zaienstalowane rzeczy na partycji, wina sterowników, czy cóś?

(takiktoś) #4

Jasne, może lepiej niech kupi nowy komputer? Przyjdzie taki z sześcioma postami i myśli że format to lekarstwo na wszystko. Walczymy do końca o uratowanie systemu a nie format natychmiast.

To bluescreen dot. sprzętu: http://support.microsoft.com/kb/330182/pl Format nic nie da. Ale sposoby Microsoftu pomóc powinny. W końcu jest ich tam aż siedem.

Pozdrawiam. :slight_smile:

(Sloniu04) #5

a jednak żaden z tej strony, co już próbowałem wcześniej- naszła mnie chwila temu myśl że to może avast coś przy rozruchu mąci i przez to wiesza i się nie myliłem- po odinstalowaniu śmiga aż miło :slight_smile: chyba czas zainwestować w NODa...

tak czy siak, dzięki :slight_smile: