Problem z uruchomieniem Windowsa - pusty ekran logowania

(Elkanguro) #1

Chodzi o to, że w pewnym momencie (dokładnie po włączeniu indeksowania sieci i restarcie kompa) podczas restartu wyskoczyło mi okno niebieskie w którym było napisane kliknij w nzawę użytkownika aby zalogować a tam nie było nic do wyboru poza Wyłacz komputer. No to poszedł format. Czy ktoś tak na przyszłość może mi powiedzieć jak sobie poradzić z czymś takim?

Aha i druga sprawa, w identycznej sytuacji na drugim kompie również zaczęlo sie pojawiać to okno ale tam jest już administrator do wyboru. Aczkolwiek ja wolalbym bez tego, da się to jakos wylaczyć?

(Grzegorz Ch) #2

pośpieszyłeś się za bardzo z tym formatem, trzeba było uruchomić windowsa w trybie awaryjnym i sprawdzić , wtedy powinno być konto Administrator. po zalogowaniu na administratora można sprawdzić, w ustawieniach użytkowników co jest nie tak.

(Kamitoma) #3

Witam, mam podobny problem, lecz u mnie jest nieco gorzej. Wyświetla się niebieski ekran logowania, na którym widać WYŁĄCZNIE logo z napisem Microsoft Windows XP. Dysk pracuje jakieś 5 min, potem cichnie, wskaźnik myszy cały czas reaguje, Ctrl+Alt+Del nie działa. Identycznie jest w trybie awaryjnym, z tą różnicą, że dysk szybciej przestaje pracować. Co ciekawe, cały czas mam dostęp do zasobów, które są udostępnione na tym komputerze, z innych komputerów w sieci lokalnej. Pomocy!

(Knapior) #4

Polecam wam skorzystanie z linuksa. A co do problemu restore (reinstall systemu).

(Kolmar) #5

Próbowałeś już przywracania systemu?

(Kamitoma) #6

Żeby zrobić przywracanie systemu, trzeba mieć możliwość uruchomienia przynjmniej trybu awaryjnego z wierszem poleceń, a jak pisałem wyżej, nie mogę się zalogować nawet do trybu awaryjnego. Z poziomu konsoli odzyskiwania o ile mi wiadomo, nie da się zrobić przywracania systemu.

Chyba muszę zrobić reinstalację nakładkową... I to mnie wkurza w "nowoczesnych" systemach operacyjnych - z powodu uszkodzenia kilku bajtów w jakimś ważnym pliku, trzeba reinstalować system albo odtwarzać kopię zapasową :expressionless: Za czasów Win311 można było wszystko naprawić grzebiąc nortonem w plikach tekstowych ... ach, to były czasy!

(Kolmar) #7

W przypadku systemu Windows XP masz rację :wink:

Dla nowszych systemów też można stosować tę metodę ale tylko dla wybranych elementów systemowych.

Czy w uszkodzonym systemie w lokalizacji %SystemRoot%\Minidump są jakieś pliki zrzutu (DMP), dzięki którym można by zlokalizować przyczynę usterki?

(Kamitoma) #8

Dzięki rokko za zainteresowanie, ale temat już nieaktualny bo leci instalacja nakładkowa:)

A co do DMP, to nic nie było, bo komputer nie zawieszał się - cały czas działał i udostępniał zasoby.