Problem z uruchomieniem Windowsa - pusty ekran logowania

Chodzi o to, że w pewnym momencie (dokładnie po włączeniu indeksowania sieci i restarcie kompa) podczas restartu wyskoczyło mi okno niebieskie w którym było napisane kliknij w nzawę użytkownika aby zalogować a tam nie było nic do wyboru poza Wyłacz komputer. No to poszedł format. Czy ktoś tak na przyszłość może mi powiedzieć jak sobie poradzić z czymś takim?

Aha i druga sprawa, w identycznej sytuacji na drugim kompie również zaczęlo sie pojawiać to okno ale tam jest już administrator do wyboru. Aczkolwiek ja wolalbym bez tego, da się to jakos wylaczyć?

pośpieszyłeś się za bardzo z tym formatem, trzeba było uruchomić windowsa w trybie awaryjnym i sprawdzić , wtedy powinno być konto Administrator. po zalogowaniu na administratora można sprawdzić, w ustawieniach użytkowników co jest nie tak.

Witam, mam podobny problem, lecz u mnie jest nieco gorzej. Wyświetla się niebieski ekran logowania, na którym widać WYŁĄCZNIE logo z napisem Microsoft Windows XP. Dysk pracuje jakieś 5 min, potem cichnie, wskaźnik myszy cały czas reaguje, Ctrl+Alt+Del nie działa. Identycznie jest w trybie awaryjnym, z tą różnicą, że dysk szybciej przestaje pracować. Co ciekawe, cały czas mam dostęp do zasobów, które są udostępnione na tym komputerze, z innych komputerów w sieci lokalnej. Pomocy!

Polecam wam skorzystanie z linuksa. A co do problemu restore (reinstall systemu).

Próbowałeś już przywracania systemu?

Żeby zrobić przywracanie systemu, trzeba mieć możliwość uruchomienia przynjmniej trybu awaryjnego z wierszem poleceń, a jak pisałem wyżej, nie mogę się zalogować nawet do trybu awaryjnego. Z poziomu konsoli odzyskiwania o ile mi wiadomo, nie da się zrobić przywracania systemu.

Chyba muszę zrobić reinstalację nakładkową… I to mnie wkurza w “nowoczesnych” systemach operacyjnych - z powodu uszkodzenia kilku bajtów w jakimś ważnym pliku, trzeba reinstalować system albo odtwarzać kopię zapasową :expressionless: Za czasów Win311 można było wszystko naprawić grzebiąc nortonem w plikach tekstowych … ach, to były czasy!

W przypadku systemu Windows XP masz rację :wink:

Dla nowszych systemów też można stosować tę metodę ale tylko dla wybranych elementów systemowych.

Czy w uszkodzonym systemie w lokalizacji %SystemRoot%\Minidump są jakieś pliki zrzutu (DMP), dzięki którym można by zlokalizować przyczynę usterki?

Dzięki rokko za zainteresowanie, ale temat już nieaktualny bo leci instalacja nakładkowa:)

A co do DMP, to nic nie było, bo komputer nie zawieszał się - cały czas działał i udostępniał zasoby.