Problem z uruchomieniem Windowsa Xp na laptopie-blue screen

Witam

Pisze w imieniu swojej koleżanki która ma problem Laptopem Asus K50IJ a mianowicie po wlaczeniu komputera pojawia sie ekran aby wybrac jak ma zostac uruchomiony (czy normalnie czy przez tryb awaryjny itd.) lecz zadan z tych opcji nie pomaga, koleżanka przyznała się że problem wystąpił jak niechcący odłączyła kabel zasilający od lapka przy pracy z nim, doda też że wyskakuje mi Błąd (blue screen) oto treść:

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ten ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie wykonaj następujące kroki:

Sprawdź czy na komputerze nie ma wirusów. usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, aby upewnić się że jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany.

uruchom program CHDSK /F aby sprawdzić czy dysk twardy nie jest uszkodzony a następnie ponownie uruchom komputer.

Informacje techniczne:

*** Stop: 0x0000007B (0xBA4CF524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Powiem szczerze że jestem Zielony jeśli chodzi o te klocki, da się coś z tym zrobić? Z góry dziękuje za pomoc

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl <- zacznij od lektury tego artykułu KB

Rozumiem, ale napotykam się na inny problem a mianowicie chciałem zrobić reinstalkę systemu no to włożyłem płytę z xp do napędu zmieniłem w biosie opcje bootowania Boot Device Priorty–> 1st Boot Device [CD/DVD] 2nd Boot Device [Hard Drive] 3rd Boot Device [removable Device] i 4th Boot Device [Network] a płyty z Xp dalej nie czyta ,z płytą chyba jest wszystko w porządku bo na innym kompie śmiga więc nie wiem w czym może być problem napisze jeszcze że typ biosu to v02.59 American Megatrends(chyba to jest typ Biosa?)

dziwne rzeczy piszesz. Z tego co widze co seryjnie jest tam Vista Home Premium lub Basic. Ale stery do XP tez sa http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_ … /#download czyli powinno pójść. Z tego co piszesz wynika ze byc moze twoje DVD nie czyta CD albo win zostal nagrany za szybko. Stare napedy tak maja no chyba ze masz orginal ale jezeli masz kopie (swojego orginału :P) to to wypal ją max x16 i spróbuj jeszcze raz a jak to nie pomoze to na bank jest tam partycja recovery (jezeli ktos jej nie usunoł) i mozesz przywrócic Viste własnie z niej.

Zobaczę to jutro…:slight_smile: spróbuje wypalić x16 jeżeli to nie da nic to już nie wiem, też mnie zdziwiło że nie ma tam Vista Home Premium lub Basica( jak napisałem wcześniej to nie mój laptop) ale wiem że jest teraz na nim XP i wydaje mi się że jak ktoś stawiał tam XP to usunął partycje Recovery tak mi się wydaje a możesz mi jeszcze powiedzieć jak sprawdzić czy rzeczywiście jest na nim ta ukryta partycja Recovery? :stuck_out_tongue: