Problem z uruchomieniem windowsa

cześc nie wiem co jest grane że pod czas odpalania systemu pokazuje sie logo Windows XP a nastepnie mignie na sekundę niebieski ekran i windows znow sie laduje i ak w kółko nie moge się do niego zalogować.

Czy ktoś wie jak to naprawić?

Niewiem

Ale też tak miałem i polecam ci formata.(spróbuj naprawa systemu w instalce win).

Najprostrze rozwiązanie.

A jak masz tam jakieś ważne pliki do idz do kolegi z dyskiem i nagraj na plyte :stuck_out_tongue:

a jaka jest komenda by to naprawic?

Kiepski kawał.

Z pewnością da się ten błąd naprawić. Poczekamy na specjalistów.

:x

Czy wyskakuje wkran [Zapraszamy]??

a da się odpalić z Trybu Awaryjnego ?

nie dochodzi nawet do punku zapraszamy. tylko pokazuje sie logo startowe systemu i niebieski ekran, tryb awaryjny nie dziala tak samo ostatnio dobre ustawienie systemu.

brauje jakiegos pliku albo masz problem z jakims urzadzeniem na plycie glownej…

wpisz sobiw w google Konsola odzyskiwania systemu i tam bedziesz mial cala instrukcje jak naprawic system

wiem bo sam kiedys mialem takie problemy z systemem lecz po naprawie dlugo system moze nie pochodzic tak samo jak inni zalecam formata :slight_smile:

możesz spróbować z konsoli odzyskiwania - wystartuj z płytki jak do

instalacji, na pierwszym lub drugim niebieskim ekranie instalator zapyta cię, czy chcesz naprawić z konsoli - będzie opcja naciśnięcia r - naciśnij,

kiedy pokaże się konsola wpisz numer wyświetlony przez konsolę

przy literze twojej partycji( z reguły 1) i enter; teraz możesz wpisać polecenia, wpisz chkdsk /r /f i enter(pamiętaj o spacjach), kiedy

konsola skończy wpisz exit i enter, i restart; jeśli nie poskutkuje

wejdż jeszcze raz do konsoli tak samo i wpisz

cd system32

ren ntoskrnl.exe ntoskrnl.old

copy x:\i386\ntoskrnl.ex_ y:\windows\system32

x- litera napędu y-partycja systemowa

po każdym poleceniu enter

jeśli i to nie pomoże możesz naprawić system - instalator zaproponuje ci to kilka ekranów po konsoli - nieprawdą jest, że to niedobre rozwiązanie-

jeśli uszkodzony jest np. pojedyńczy ważny plik systemowy to najlepsze

i najekonomiczniejsze wyjście - system może działać przez wiele miesięcy bez problemów