Problem z uruchomieniem Windowsa

Witam. Otóż dzisiaj rano przed szkołą wbiłem na chwile na kompa i wyłączając go włączyło sie instalowanie aktualizacji, lecz nie mialem czasu bo spieszylem sie do szkoly i wylaczylem kompa z gniazdka. Nie wiem czy przez to czy przez co innego, ale nie moge teraz wlaczyc komputera. Pokazuje mi sie na poczatku tylko czy uruchomic windowsa normlanie ale gdy to wybieram to komp mi sie restartuje, a drugie do wyboru mam że mi tam spr. w poszukiwaniu bledow na dysku czy cos takiego i gdy to dałem, to cos tam sie skanowalo i wyskoczyl taki komunikat jak tu:

http://answers.microsoft.com/en-us/wind … b599b31bf5

Wie ktoś co na to zaradzić ?

PS. Wiem że debil z zemnie ze tak kompa wylaczylem ale nie mialem wyjscia. Na codzien tak nie robie :stuck_out_tongue:

Uruchom komputer, wciśnij (kilka razy) F8, Napraw komputer, Wiersz poleceń, wpisz chkdsk c: /f i Enter.

Jeśli się nie uruchomi przez F8 to uruchom komputer z płyty instalacyjnej, wybierz Napraw komputer (na dole z lewej strony), dalej postępuj według powyższej instrukcji.

Niestety gdy wykonalem to w cmd to dalej nie dziala a jak wlaczam to Napraw komputer to dzieje się to:

Płytka nie ma SP1.

Potrzeba płyty CD

Pobierz Hirens Boot CD, wypakuj, nagraj Hiren’s.BootCD.15.2.iso na płytę.

Uruchom komputer z nagranej płyty, wybierz Mini Windows XP (nieraz trzeba trochę poczekać na załadowanie ikon na pulpicie), uruchom Command prompt (czarna ikona) i wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa), wykonaj to kilka razy, aż nie znajdzie żadnych problemów.

Wejdź w My Computer i sprawdź czy możesz przeglądać pliki na partycji C, jeśli tak to uruchom normalnie komputer (bez płyty CD).

Jeśli nie masz płyty, a masz pendrive to napisz.

Tylko ze wpisywalem to juz i mi wyskoczyli ze nie znalazl zadnych problemow. A tak na marginesie to ja teraz na Ubuntu siedze i nie wiem czy dam rade to jakos nagrac, ale zaraz poszukam jakis program

Co Gparted mówi o dysku?

Czyli to co wyskoczylo mi po wpisaniu tej komendy w cmd ?

Gparted (Linux’owy program do zarządzania dyskami) powinien być domyślnie w systemie, uruchom go i sprawdź czy przy którejś partycji (tej na której jest Windows) nie ma wykrzyknika.

Nie ma