Problem z uruchomieniem WinXP w jakimkolwiek trybie


(Klamath) #1

Dobry

Jak w temacie. Windows HP HE, SP2 albo SP3. Podstawowy problem jest taki, że wszystko robiłem zdalnie - lapek, o którym mowa jest w Londynie, a ja siedzę w Polsce.

Wszystko zaczęło się po oczyszczeniu ze zbędnych śmieci. Odinstalowałem dwa toolbary (na pewno google i zdaje się ask.com), odinstalowanie innego toobara wysypywało się. Wywaliłem jakiegoś śmieciowego antyvira i zainstalowałem NODa. Pierwszy problem zauważyłem przy próbie wprowadzenia zmian w MSConfig - system zabronił zapisania zmian twierdząc, ze nie mam uprawnień administratora. Oprócz tego skan HjackThis zatrzymywał się w 3/4 progress bara. Po restarcie system uruchomił się prawidłowo.

Dysk D wyświetlany był z ikoną pendrive'a, leżał też tam plik autorun.ini, ikona i programik uruchamiany z tego autoruna. Te trzy rzeczy wywaliłem, poleciłem zrobić pełne skanowanie NODem i umówiłem się na następny dzień.

Następnego dnia dostaję informację, ze komputer nie chce się uruchomić. Wyświetlana jest nakładka na POSTa i po wstępnym raporcie następuje restart. Wciśnięcie F8 pozwala wyświetlić tryby uruchomienia, ale niezależnie co się wybierze komputer się restartuje.

Teoretycznie NOD po skanie nic nie znalazł, ale jest to informacja z trzeciej ręki, więc niekoniecznie prawdziwa...

Blokowanie HijakThis i MSConfig wskazywałoby na rootkita, więc uruchomiliśmy komputer z konsoli odzyskiwania.

I tu pierwsze zdziwienie - instalacja Widnowsa wyświetlona była pod D:\Windows. Wcześniej partycja systemowa wyświetlana była jako C:\

Zarówno przebudowanie boot.ini, jak i dodanie nowej instancji systemu nic nie dało - po uruchomieniu i wyborze systemu dalej to samo. Fixboot też w niczym nie pomógł...

Będę jeszcze próbował selektywnie wyłączać usługi startowe, ale wątpię, żeby to w czymkolwiek pomogło. Być może jakimś cudem partycja aktywna zamieniła się miejscami.

  1. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną i jak to naprawić oprócz oczywistego postawienia systemu na nowo?

  2. Czy istnieje jakiś sposób, zeby z konsoli WinXP zmienić aktywną partycję, albo sprawdzić, która to? XPkowy Diskpart nie jest sobie w stanie z tym poradzić

Dzięki za wszelkie próby pomocy :slight_smile:


(pawcio1212) #2

pasowałoby podejrzeć partycje C:(która mogła być ukryta w systemie)i napisz co tam widzi jakimś linuksem live-cd


(Klamath) #3

Partycja C jest dawną partycją D. Wygląda tak, jakby jakimś cudem partycja aktywna przełączyła z SYSTEM (dawna C) na DATA (dawna D)