Problem z uruchomieniem XP (2xF1)

Skasowałem Bios i nic nie pomogło. A może to jest wina tego, że nowy dysk to SATA II a stary to SATA I. Ale skoro system się na nim zainstalował i nawet skopiowałem na niego wszystkie dane ze starego dysko to na “chłopski rozum” powinno wszystko hulać…Ręce opadają…

To nie ma nic do rzeczy, sata II jest kompatybilne wstecz, czyli jeżeli kontroler obsługuje sata I, to dysk się dostosuje i będzie działał jako sata I

Czyli co mi pozostało…?

Hej,

Tylko nie defragmentacja! Najgorszy błąd przy uszkodzonych dyskach - pozwolić im, by najmocniej dostawały po tyłku. Co najwyżej możesz stalesz zagwarantować ze zwiększonym prawdopodobieństwem, że po zakończeniu defragmentacji lub w jej trakcie dysk padnie na amen.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Powiem szczerze, że nie mam bladego pojęcia co jest grane. Zobacz, czy dysk nie ma włożonej zworki. Jak ma, wyciągnij i sprawdź czy ruszy. Ja tak kiedys z pc miałem, że jak się wieszał tak samo jak Tobie, to pomogło wyciągnięcie zworki.

Ale w dysku nie ma miejsca na zworki…W miejscu gdzie powinny być tak jak w starym dysku jest tylko napis na płytce “TOW”

Hej,

Na screenie ukazana jest dość ciekawa i nieco dziwna rzecz - dysk określony jest jako Fixed Disk. Powinien być wykrywany jaka SATA Disk, ewentualnie ATA Disk jeśli pracuje w trybie natywnym kontrolera. Czy w BIOS’ie posiadasz jakieś opcje, które umożliwiają zmianę parametrów pracy dysku??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest coś takiego. Nie pamiętam jak to się nazywa ale przestawialem ta opcje jak chciałem zainstalować xp-ka a wcześniej była vista.

Hej,

To raczej nie to - zapewne chodzi o opcję SATA Mode, w której można wybrać IDE Moda albo AHCI lub SATA Mode. Ale to tylko pozwala uruchomić kontroler w trybie natywnym - nic więcej…

Pozdrawiam,

Dimatheus

A może pomoże reset BIOSA…

Tylko gdzie szukać baterii:-)

Nie zresetujesz baterią, bo jest w środku. Jak chcesz, to sobie rozkręć laptopa i wyciągnij baterię, ale życzę Ci powodzenia w rozebraniu go bez uszkodzenia czegokolwiek i w złożeniu go żeby działał, bo Ci się przyda…

A można to zrobić w inny sposób niż wyciągnięcie baterii?

Tak, w biosie jest load default settings… Poza tą opcją jest jeszcze opcja zaniesienia laptopa do serwisu -tam na pewno sobie z tym poradzą.

Hej,

Tak na dobrą sprawę rozebranie laptopa nie powinno sprawić większych kłopotów. Odkręcenie dolnej obudowy odsłania całość płyty głównej, która tak właśnie jest w laptopach położona, by był ułatwiony dostęp.

Ewentualnie można by spróbować aktualizacji BIOS’u płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mój kumpel rozkręcał laptopa HP i skończył się to serwisem i wymianą touchpad’a. Nie wiem co zrobił, ale bynajmniej lampki się nie świeciły i nie działał touchpad.

Dodane 11.01.2011 (Wt) 22:52

Ta, pewnie, wyłączą prąd, czy komp się zawiesi i dziękuję, będzie po lapku… Aktualizacja biosu nie powinno robić się bez zasilacza podtrzymującego(UPS).

Hej,

Wiele zależy od modelu oraz od podejścia osoby, która bawi się w rozbiórkę. :slight_smile: Po sobie mogę powiedzieć, że rozpierałem Acer’ki i nie miałem z nimi najmniejszego problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W takim razie chyba zacznę od aktualizacji BIOSU a jak nie pomoże to pobawie się śrubokrętem…

Odradzam tego. Jak coś pójdzie nie tak, uśmiercisz komputer i popłyniesz siedem dych jak nie więcej za przeprogramowanie biosu…

Hej,

Akurat w tym przypadku taki powód odpada - bo oprócz zasilania sieciowego laptopy są wyposażone w akumulatory, zatem sama przerwa w dostawie prądu nie będzie problemem. Aczkolwiek aktualizacja BIOSu wiąże się oczywiście z ryzykiem unieruchomienia płyty głównej.

Pytanie tylko co Ci to da?? Przecież przywracając BIOS do ustawień domyślnych osiągniesz dokładnie to samo co przy resecie BIOS’u poprzez wyjęcie baterii…

Pozdrawiam,

Dimatheus

O matko, nie wziąłem pod uwagę zasilania z akumlatora… #-o :oops: To przez to, że zdecydowanie większą styczność mam z pc niż laptopami…