Problem z uruchomieniem XP (2xF1)

Witam!

Od jakiegoś czasu podczas startu systemu wyskakuje mi komunikat WARNING…16d7f7f28457d557m.png i muszę wcisnąć dwa razy F1 żeby system uruchomił się do końca.

Nie pomógł format C i ustawienia domyślne BIOS-u. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Ten komunikat mówi sam za siebie, jeśli nie znasz angielskiego to http://translate.google.com/ przetłumaczy ci to…

W razie jakbyś nadal nie wiedział to informuje on o tym że pada ci dysk i należy jak najszybciej zmienić dysk na nowy ponieważ ten może w każdej chwili paść całkiem.

Sprawdż go http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html albo którymś z tych…Triale.

daj screen z zakładki Health z programu HD tune wyżej masz link do niego

06d5c5d3d7a73b84m.png

Możesz dać jeszcze sceena z zakładki Error Scan,szykuj się do wymiany dysku.

MTok , zgraj dane i tak jak najszybciej i oddaj hdd na gwarancję jeżeli jeszcze jest. Niestety dysk przekroczył już próg relokacji bad sektorów.

Screen z Error Scan:

76eb2ceb7e62b08dm.png

http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-D … 13271.html Zdefragmentuj go tym.ale niczego nie gwarantuję.

Już się dorobił dwóch bad sektorów. Nie ma ratunku dla tego dysku, zostaje albo wysłanie go na gwarancję, jeżeli jeszcze ma, albo kosz i zakup nowego. Jakbyś kupował nowy, najlepiej sobie kup Samsunga, one są podobno mało awaryjne, w przeciwieństwie do Seagate’ów.

A co myślicie o tym dysku?

http://allegro.pl/dysk-hitachi-160gb-stan-idealny-zobacz-warto-i1382487223.html

Hitachi z tego co się orientuję, nie są zlymi dyskami, ale ten do jest paść. Ma tylko 8mb cache’u i szybkość obratów talerzy 5400rpm, a teraz jesteś w stanie dostać dysk z 16mb, nawet 32mb cache’u i z prędkością obrotów talerzy 7300rpm, co jest ważne, bo prędkość obrotów talerzy i lość pamięci będzie się przekładać na prace dysku, czyli przy prędkości talerzy 5300rpm i 8mb cahce bedzie wolniej odczytywał dane, niż dysk z mający telerze kręcące się z prędkością 7300rpm i 16 czy 32mb cache’u. Tak jak pisałem, weź jakiegoś samsunga. Jeżeli masz możliwość podłączenia dysku s-ata bez zastanowania kup ten: http://allegro.pl/samsung-spinpoint-f3- … 81275.html ja właśnie sobie go kupiłem, mój kolega go ma i oboje jesteśmy zadowoleni z niego.

Wszystko ok, tylko ja potrzebuje dysk 2,5 cala…

Aha, to jest laptop… Myślałem, że pecet. W takim razie napiszę taki. Każdy jeden dysk Samsunga z prędkością obrotu talerzy 7200rpm i 16mb cachu będzie dobry.

Ale ten z allegro ma takie same parametry jak ten, który mam teraz. Także jak dla mnie w zupełności wystarczy.

To jak chcesz, to go weź, tak jak pisałem, dyski hitachi są w porządku.

Tak się składa, że wygrałem licytację…:slight_smile:

Witam!

Po wymianie dysku na Hitachi i zainstalowaniu systemu po którymś uruchomieniu systemu wyskoczył komunikat: 6f799db14a1bb958m.jpg

i system się nie uruchamia. Po włożeniu starego dysku wszystko jest ok…

Dodam jeszcze, że dysk Hitachi działa bez żadnych problemów kiedy jest w kieszeni, podłączony przez USB.

Wszystko jest ok, pierwsza mówi, że wykyto napęd i m asz podany jego model, druga, że wykryto dysk twardy i masz podany jaki i ostatnia, że bios zainicjował mysz. Skasuj bios do fabrycznych ustawień i sprawdź, czy ruszy.