Problem z uruchomieniem XP + Vista


(Oxygene8) #1

Wtam Jestem szcęsliwym posiadaczem Visty. Niestety do gier wole XP. Dlatego na partycji D zainstalowalem XP service pack 2. Dysk C pozostawilem czystydla Visty.

Problem w tym że przy pierwszym uruchomieniu XP pojawił mi sie komunikat że widnsows nie może utworzyć kalatogu tymczasowego ze względu na ograniczone prawa do tego. No i kicha.

Sądze że mialem ograniczony ostep do pliku albo dysku dlatego komunikat sie pojawił, a instalacja poszła bez problemu.

Prosze owiedzcie co w ustawienich zabezpieczeń mam zmienić. Pozdro


(Microcom3) #2

niejestem specem od visty sam ją dopiero zainstalowałem ale myśle że może mieć to coś wspulnego z tym bitlocerem czy jakoś tak, sprubuj najpierw zainstalować xp a później viste myśle że może pomóc.


(Miwidlak) #3

Na C - XPek

Na D - Vista

Powinno działać jak nic nie pomylisz :slight_smile:

U mnie działało do czasu kiedy wywaliłem XPeka na zbity py... :x

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 0:50

Na nasze szczęście (lub nieszczęście) nie ma Bitlockera w każdej Viście :slight_smile:


(Microcom3) #4

ja mam ultimate więc chyba mam, prawda, ile to się człowiek musi nauczyć o nowym systemie, a myślałem że linuź jest najtrudnijszy :stuck_out_tongue:


(Miwidlak) #5

TY niestety Masz :slight_smile: Bitlocker jest w Enterprise i Ultimate


(Mireczek) #6
  1. W Viscie wprowadzono coś takiego, jak zakaz tworzenia plików w katalogu głównym dysku systemowego. Tak mi się coś obiło o uszy. O ile potrafisz odpalić tego XP, to przenieś plik wymiany na partycję z XP (dysk D). Wtedy powinno wszystko działać.

  2. Czy partycja przeznaczona na Vistę jest sformatowana ? Jeśli nie, to ją sformatuj w dowolnym systemie (FAT16, FAT32, NTFS). Potem przy instalacji Visty możesz to zmienić. XP będzie wtedy mógł przy pierwszym starcie utworzyć plik wymiany. Jak wystartuje, to sobie go przeniesiesz w dowolne miejsce.


(Briho) #7

Też myślę o instalacji XP obok Visty. Mam 4 partycje na dysku, na C jest zainstalowana Vista, czy jeśli z poziomu dos-a zainstaluje na innej partycji XP-ka, to będę mógł podczas startu komputera wybrać system, który chcę załadować? Dodam, że Vista to Ultimate.


(Oxygene8) #8

A wiec teraz wygląda to tak:

Jeszcze raz zainstalowałem XP tym razem bez service packa na dysku D i musze powedzieć, że XP z dysku D w ogóle nie chce wystartować, poddacz instalacji pojawiło się kilka błędów np nie mozna skopiowac pliku winword i jeszcze kilka innych, których nie pamiętam. Xp zaczyna się ładować do momentu trawa ładoanie ustawień osobistych i koniec. Mozna to jakoś naprawić?

Vista na C ma się dobrze a w boot sektorze są do wyboru Vista i XP. Tylko nie wiem jak XP uruchomić?

Czekam na wasze propozycję. :wink:

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 11:42

Chciałbym jeszcze dodać, że awaryjka w Xp dziala tylko że nie moge przeglądać dysku. Prosze o pomoc


(Mireczek) #9

Jako pierwszy zawsze instaluje się starszy system, czyli w tym przypadku XP. Partycja, na której ma być później Vista musi być pusta. Najlepiej jak będzie od razu sformatowana w odpowiednim systemie, czyli NTFS. Wtedy możesz próbować instalować XP na dysku "D". Nie instaluj bez Service Pack'a, bo to nie ma sensu. Jest możliwe, że instalator XP zmieni litery dysków i będziesz miał jednak XP na dysku "C", ale to raczej w niczym nie przeszkadza. Jak już zainstalujesz i przynajmniej raz uruchomisz XP, możesz przejść do instalacji Visty. Pamiętaj o tym, żeby oba systemy miały osobne pliki wymiany, bo inaczej zaczną się sypać. Najlepiej każdy na swojej partycji, lub na wydzielonych mniejszych partycjach, przeznaczonych tylko na to.


(Oxygene8) #10

Do Mireczek

Tak właśnie zrobiłem no i kicha XP nie chce się uruchomić nawet w tedy kiedy jeszcze visty nie było. Jak instalowałem Xp service pack 2 to pojawił się komunikat że nie można utworzyć folderu tymczasowego ze względu na ograniczenia (zaznaczam że partycja C była sformatowana).

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 12:18

No i oczywiście wystapiły błedy w kopiowaniu pliku podczas instalacji XP typubład kopiowania pliku np winword,


(Briho) #11

A ja zainstalowałem oba systemy właśnie w ten sposób, czyli najpierw XP, potem Vista na osobnej partycji. Nie miałem żadnych tego typu problemów, o których piszesz. Teraz przy uruchamianiu komputera mam do wyboru, który system wystartować.