Problem z uruchomieniem XP + Vista

Wtam Jestem szcęsliwym posiadaczem Visty. Niestety do gier wole XP. Dlatego na partycji D zainstalowalem XP service pack 2. Dysk C pozostawilem czystydla Visty.

Problem w tym że przy pierwszym uruchomieniu XP pojawił mi sie komunikat że widnsows nie może utworzyć kalatogu tymczasowego ze względu na ograniczone prawa do tego. No i kicha.

Sądze że mialem ograniczony ostep do pliku albo dysku dlatego komunikat sie pojawił, a instalacja poszła bez problemu.

Prosze owiedzcie co w ustawienich zabezpieczeń mam zmienić. Pozdro

niejestem specem od visty sam ją dopiero zainstalowałem ale myśle że może mieć to coś wspulnego z tym bitlocerem czy jakoś tak, sprubuj najpierw zainstalować xp a później viste myśle że może pomóc.

Na C - XPek

Na D - Vista

Powinno działać jak nic nie pomylisz :slight_smile:

U mnie działało do czasu kiedy wywaliłem XPeka na zbity py… :x

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 0:50

Na nasze szczęście (lub nieszczęście) nie ma Bitlockera w każdej Viście :slight_smile:

ja mam ultimate więc chyba mam, prawda, ile to się człowiek musi nauczyć o nowym systemie, a myślałem że linuź jest najtrudnijszy :stuck_out_tongue:

TY niestety Masz :slight_smile: Bitlocker jest w Enterprise i Ultimate

  1. W Viscie wprowadzono coś takiego, jak zakaz tworzenia plików w katalogu głównym dysku systemowego. Tak mi się coś obiło o uszy. O ile potrafisz odpalić tego XP, to przenieś plik wymiany na partycję z XP (dysk D). Wtedy powinno wszystko działać.

  2. Czy partycja przeznaczona na Vistę jest sformatowana ? Jeśli nie, to ją sformatuj w dowolnym systemie (FAT16, FAT32, NTFS). Potem przy instalacji Visty możesz to zmienić. XP będzie wtedy mógł przy pierwszym starcie utworzyć plik wymiany. Jak wystartuje, to sobie go przeniesiesz w dowolne miejsce.

Też myślę o instalacji XP obok Visty. Mam 4 partycje na dysku, na C jest zainstalowana Vista, czy jeśli z poziomu dos-a zainstaluje na innej partycji XP-ka, to będę mógł podczas startu komputera wybrać system, który chcę załadować? Dodam, że Vista to Ultimate.

A wiec teraz wygląda to tak:

Jeszcze raz zainstalowałem XP tym razem bez service packa na dysku D i musze powedzieć, że XP z dysku D w ogóle nie chce wystartować, poddacz instalacji pojawiło się kilka błędów np nie mozna skopiowac pliku winword i jeszcze kilka innych, których nie pamiętam. Xp zaczyna się ładować do momentu trawa ładoanie ustawień osobistych i koniec. Mozna to jakoś naprawić?

Vista na C ma się dobrze a w boot sektorze są do wyboru Vista i XP. Tylko nie wiem jak XP uruchomić?

Czekam na wasze propozycję. :wink:

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 11:42

Chciałbym jeszcze dodać, że awaryjka w Xp dziala tylko że nie moge przeglądać dysku. Prosze o pomoc

Jako pierwszy zawsze instaluje się starszy system, czyli w tym przypadku XP. Partycja, na której ma być później Vista musi być pusta. Najlepiej jak będzie od razu sformatowana w odpowiednim systemie, czyli NTFS. Wtedy możesz próbować instalować XP na dysku “D”. Nie instaluj bez Service Pack’a, bo to nie ma sensu. Jest możliwe, że instalator XP zmieni litery dysków i będziesz miał jednak XP na dysku “C”, ale to raczej w niczym nie przeszkadza. Jak już zainstalujesz i przynajmniej raz uruchomisz XP, możesz przejść do instalacji Visty. Pamiętaj o tym, żeby oba systemy miały osobne pliki wymiany, bo inaczej zaczną się sypać. Najlepiej każdy na swojej partycji, lub na wydzielonych mniejszych partycjach, przeznaczonych tylko na to.

Do Mireczek

Tak właśnie zrobiłem no i kicha XP nie chce się uruchomić nawet w tedy kiedy jeszcze visty nie było. Jak instalowałem Xp service pack 2 to pojawił się komunikat że nie można utworzyć folderu tymczasowego ze względu na ograniczenia (zaznaczam że partycja C była sformatowana).

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 12:18

No i oczywiście wystapiły błedy w kopiowaniu pliku podczas instalacji XP typubład kopiowania pliku np winword,

A ja zainstalowałem oba systemy właśnie w ten sposób, czyli najpierw XP, potem Vista na osobnej partycji. Nie miałem żadnych tego typu problemów, o których piszesz. Teraz przy uruchamianiu komputera mam do wyboru, który system wystartować.