Problem z uruchomieniem XP

Witam! Mam spory problem z uruchomieniem systemu. Komputer poprawnie przechodzi przez program POST BIOS-u, czyli sprawdzanie procesora, RAM-u, karty grafiki, dysków twardych. Wtedy pojawia się czarny ekran z migającym kursorem. Dysk cały czas coś robi, bo pali się czerwona dioda. Trwa to cholernie długo. Gdy wcisnę Ctrl+Alt+Del następuje reset komputera i komputer znowu dochodzi do tego programu POST i znowu się jakby zawiesza. Dopiero jak kilka razy wcisnę Ctrl+Alt+Del, co wiąże się z kolejnymi resetami, to system się uruchamia. Wtedy nie mam już problemów, do czasu ponownego uruchomienia komputera, np. następnego dnia.

Mam dwie partycje NTFS, zainstalowanego open office’a oraz program antywirusowy. Internet mam przez Neostradę. Tylko ja używam tego kompa.

Mój sprzęt to: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+ 2,3 GHz, 2 GB RAM, Geforce 8500 GT, HDD Sata 160 GB

Najbardziej mnie interesuje co może powodować problem z załadowaniem systemu. Reinstalkę XP-ka lub jej naprawę wolałbym zostawić na koniec. Czytałem trochę o tym programie POST. Jeśli komputer przechodzi przez niego, to raczej nie będzie to kwestia grafiki lub pamięci. Nie wiem czy to jakiś problem z dostępem do danych na dysku, że system się nie odpala?

Na dobry początek spróbuj może CHKDSK.

spróbuj fixboot