Problem z urwanym mocowaniem radiatora procesora

Witam,
Piszę, ponieważ niedawno kupiłem procesor Xeon E5450, założyłem go, ale jeden uchwyt od radiatora urwał mi się, taka zaślepka która dociska radiator do płyty głównej i teraz nie wiem czy przez to procesor nie będzie mi się przegrzewał. Moim drugim problemem jest to, że nie wiem czy radiator nie jest za słaby, ponieważ używałem go do chłodzenia Intel core 2 quad.
Z góry dzięki za pomoc.

Temperatura procesora to 50° C. To normalna temperatura?

A radiator to Freezer pro 7. Jeżeli jest za słaby to jaki kupić?


Poprawiłem post
Na przyszłość staraj się pisać poprawnie.
Radek68

Dzięki za korektę, więcej postów z błędami nie będę zamieszczał, a tu się pojawiły dlatego że pisałem pod wielkim stresem z powodu tego procesora .

OK. :slight_smile:
A co do tematu - radiator powinien być dobrze dociśnięty do procesora, to może być problem. Nie musi się przegrzewać, bo trzy punkty mocowania ma, ale nikt Ci tego nie zagwarantuje.
50°C to jak najbardziej akceptowalna temperatura.

1 polubienie

Dziękuję za pomoc, ale mam jeszcze jeden problem. Polega on na tym, ze gdy włączam program do sprawdzania szybkości procesor on po osiągnięciu temperatury 60 stopni wyłącza się wraz z całym komputerem. Z czego może to wynikać ?

Nie wiem czy to to, ale zerknij na ustawienia w BIOS-ie, czy nie ma tam takiego ograniczenia, jeśli tak, to zmień np. na 75°C.

Ok, a czy może to być spowodowane zbyt małą ilością pasty termo przewodzącej na procesorze ? Wydaje mi się, że za mało jej nałożyłem.

Zrobiłem tak jak mówiłeś i wyłączyłem ograniczenie temperatury procesora.Teraz kiedy włączam test komputer nie wyłącza się, ale procesor osiąga temperaturę 70 stopni. Czy jest to normalna temperatura i czy przy takiej temperaturze nie spali mi się procesor ?

Okazało się jednak, że 70 stopni jest tylko podczas robienia testu, kiedy gram normalnie mam około 60 stopni, ale wciąż nie wiem, czy jest to normalna temperatura. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś powiedział mi co i ja.

Naprawa lub wymiana - musi być porządne mocowanie w 4 punktach coolera do płyty - CPU ma TDP 80 W.

Max dla tego CPU, to 67 stopni.

A Jeżeli będę chciał wymienić radiator to na ten sam, czy na jakiś inny ?

Płyta główna ASUSTeK Computer INC. P5N-E SLI

Procesor przegrzewa się ze względu na niepoprawne przyleganie do niego radiatora.
Radiator musi dokładnie i równo przylegać do procesora, a między nimi powinna być niewielka ilość pasty termoprzewodzącej.

@adamadamek2 Nie twórz dwóch osobnych wątków na ten sam temat. Scaliłem wątki. Proszę pisać na temat problemów z CPU tutaj. :policeman:

1 polubienie