Problem z urządzeniem buuetooth. Proszę o pomoc


(Maja30 44) #1

Witam

mam bluetooth usb adapter s-bt-100 v1.2 i telefonik samsung e250. telefon widzi komp a komp nie widzi telefonu. dodałam "na orbicie" 2 pkt bluetooth - sa ze znaczkiem zapytania. opisałam je jako 11:11:11:11... i 22:22:22:... w sumie nie wiem co robie :slight_smile: moze jakas mała podpowiedź?


(Marek Ciarkowski) #2

szczerze mówiąc nie wiem o co Ci tak właściwie chodzi ale ...........

U mnie jest to tak: mam podczerwień i gdy położę obok telefon to system go wykrywa jako nowy komputer sony k300i itd. i wyskakuje takie okienko do instalacji nowego sprzętu. Nie wiedzieć czemu jak okienko odsunę gdzieś na bok bez instalowania sprzętu to mogę wysyłać i odbierać co tylko chcę a jak włączę instalację sterowników lub wyłączę to okienko to wszystko się sypie. Jak masz coś takiego to zwyczajnie spróbuj zostawić to okno gdzieś w rogu ekranu i coś przesłać za pomocą prawego przycisku myszy / wyślij do / pobliski komputer.

a się rozpisałem :mrgreen:


(Maja30 44) #3

nie no ...podczerwień mi działa dobrze wysyłam przez nią co chce ale bluetooth'em bylo by szyciej i łatwiej dziś kupilam sobie takie urządzenie ... i nie wiem jak go zainstalowac ... tzn jak sie ustawia widzialnosc telefonu w komputerze :)....


(boczi) #4

Majka na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomość, używając opcji Zmień.


(Marek Ciarkowski) #5

chyba sam powinnien go znaleźć tak jak przez podczerwień :roll: masz jakąś płytkę do tego czy coś ?


(Maja30 44) #6

tak zainstalowałam db buuetooth, jednak żadna aplikacja nie działa, niby sa aktywne i już na orbicie pojawił sie tefon ale nie może on połączyć sie z komp. Dzis kupiłam czytnik kart, wraz z mikro CD... następna kasa - to działa. I juz moge sobie przegrać muzyczke na telefon ale zależy mi na uruchomieniu buuetooth bo mam za duzo kabelków.... cześć z nich moglabym wyeliminować uzywając buuetooth np w myszcze czy sluchawkach... Czy mi ktoś pomoże?

Złączono Posta : 12 Październik 2007, 1:10:25

proszę o przesunięcie mojego postu do problemy... zmieniłam tytuł. Mam jedno urządzenie, kt. działa na buuetooth, wiec dlatego w poscie jest komórka. Jednak problem nie jest w telefonie a w niedzialającym buuetooth'em w komputerze. Tak sie składa, że wysyłanie z komórki na komórke buuetooth'em nie przysparza mi żadnych problemów.